כותרות האתמול: 7 ביולי, 1972

יול 06

שש נשותיו של הנרי השמיני - מוגדל

בימים שבהם איש לא ידע מה זה פריים טיים והטלוויזיה הייתה ערוץ אחד, שניים אם לוקחים בחשבון גם את הטלוויזיה הלימודית, שלושה או ארבעה אם האנטנה קלטה ירדן וקפריסין – כל סדרת טלוויזיה בריטית התקבלה כאן בכבוד רב, מועדפת על פני סדרות אמריקאיות שנחשבו פחות אנינות. גם שש נשותיו של הנרי ה-8 הייתה מה שהיום נקרא, אירוע טלוויזיוני. סדרה יקרה, מושקעת, בצבע (אצלנו: בשחור לבן), שישה פרקים שכל אחד מהם מוקדש לאחת הנשים. הפרק ששודר הערב, כלומר מחר לפני 43 שנה, וכאן התקציר שלו, הוקדש לאשתו השנייה של הנרי, אן בולין, שסיימה את חייה על הגרדום. קית' מיטשל גילם את המלך, מגבר צעיר ושרמנטי לגרוטסקה שמנה ורצחנית.
כרגיל, אז, קיבלנו את הסדרה באיחור אלגנטי של שנתיים. למעשה, ב-1972 כבר הוקרן סרט הקולנוע באותו שם, עיבוד מתומצת לסדרת הטלוויזיה. מיטשל שיחק גם בקולנוע את המלך, אבל הנשים היו שחקניות אחרות: שרלוט רמפלינג החליפה בקולנוע את דורותי טוטין בתפקיד אן בולין.
סיפור הנרי ונשותיו, ששתיים מהן הוצאו להורג, שתיים גורשו, אחת מתה מוות טבעי והשישית קברה אותו, מרתק את הקהל כבר מאות שנים. היו סרטים וסדרות לפני שש נשותיו של הנרי ה-8 , וגם אחריה. בקולנוע, ריצ'רד ברטון, רוברט שו, אריק באנה ואפילו הקומיקאי סיד ג'יימס, בסרט בסדרת הקומדיות הוולגריות (אבל מה זה מצחיקות), carry on , גילמו את הנרי. בטלוויזיה, לפני שנים אחדות, היה זה ג'ונתן ריס מיירס, בסדרה שושלת טיודור. ממש עכשיו משודרת ב-yes הסדרה וולף הול ודמיאן לואיס (הומלנד), בתפקיד המלכותי לצד קלייר פוי כאן בולין. אלא שכאן, בניגוד לסדרה משנות ה-70 , הגיבור האמיתי הוא יועצו של המלך, תומס קרומוול (מארק ריילנס). אגב, ורק כדי להראות שהעולם קטן וצירופי-מקרים זה דבר מקסים, את קרומוול גילם בסדרת הטלוויזיה ההיא שחקן בריטי-יהודי ממוצא אוקראיני. שמו: וולף מוריס.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *