כותרות האתמול: 9 באוקטובר, 1970

פבר 07

(צילום: באדיבות דוד פז)

דודו ברק, שאתמול מלאו לו 72 , חתום על מאות שירים שכתב, עשרות מהם הפכו ללהיטים מוכרים ומצליחים. רשימה חלקית, מאוד: ושוב אתכם, חייך וחיי, לצפון באהבה, פרחים בקנה, חופשי ומאושר, אהבת איתמר בן אב"י ועוד ועוד. במקביל, ברק היה איש רדיו, עורך מוזיקה בגלי צה"ל ולאחר השחרור, המשיך עשרות שנים בקול ישראל.

גדעון גרייף, שכמו ברק שירת כעורך מוזיקה וקריין בגל"צ וכתב ללהיטון במקביל, שוחח עם ברק לאחר שובו ארצה מלימודי טלוויזיה והפקה בארצות הברית, נדהם ("מזעזע", כתב גרייף), לשמוע מברק שזרק לפח כ-200 פזמונים שלא היה שלם אתם וסבר שאינם מספיק טובים להלחנה וביצוע מוקלט. "הצלחתו של פזמון מתחילה במלים", אמר ברק. "כשנותנים לזמר שיר חדש, המלים הן אלה שצריכות לדבר קודם ורק אחר כך באה המנגינה".

ברק הוסיף, "חזרתי מארצות הברית לפני כמה שבועות וכאשר הייתי שם עשיתי חשבון נפש, לא רק ביחס לטיב השירים אלא גם סגנונם. לבסוף החלטתי לעבור לכתיבה בסגנון פשוט יותר, בשפת היומיום. הפרק ה'שירי' הסתיים אצלי ומעתה אני כותב פזמונים. הפזמונאות היא חלק מאישיותי ולא אוכל לוותר עליה לעולם".

למזלם של אוהבי הזמר העברי, דודו ברק לא "הצליח" להסתפק במה שהגדיר סגנון פשוט יותר ולא ויתר בסופו של דבר על שפה שירית, גבוהה, מאתגרת, שמאפיינת רבים מפזמוניו, מאז ועד היום.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *