לבדו, עם גיטרה

מאי 12

(צילום: רוויטל טופיול, יח"צ)

(צילום: רוויטל טופיול, יח"צ)

אהוד בנאי יוציא החודש אלבום כפול: אש קטנה הוא אקוסטי ורובו אינסטרומנטלי, זה הפסקול מציע מבחר מהמוזיקה שכתב לתיאטרון ולקולנוע.

החודש ייצא אלבום כפול חדש של אהוד בנאי, המורכב משני דיסקים שכל אחד מהם עומד בפני עצמו. אש קטנה, לדברי בנאי, הוא חזרה אל נקודת ההתחלה, "אל הלילות הארוכים והשקטים בגליל, שם התגוררתי בשנות השבעים. הייתי יושב אז לבד בלילות, על יד אש קטנה, לא רחוק מהמעיין הזורם, בתוך השקט העמוק, פורט עם קול הרוח בעצי הזית, מגלה שבילים חדשים על צוואר הגיטרה, הולך בנתיבי צלילים ששמעתי אצל מוסיקאים כמו ניק דרייק ומייקל צ'פמן, ומשלב בהם כיווני גיטרה הודיים ופרסיים. זה היה מסלול ההמראה ממנו יצאו אחר כך השירים שכתבתי והקלטתי". האלבום הוקלט במשך ארבעה ימים, עם גיטרה אחת, נטו, ללא תוספות.
על האלבום השני, זה הפסקול, אומר בנאי שיש בו שפע של קולות וצבעים והשפעות שנעות מאפריקה ועד דרום תל אביב מכאן ומוזיקה למערבונים משם אך שניהם משלימים זה את זה. האלבום הזה הוא ההפך הגמור מקודמו אבל שני האלבומים משלימים זה את זה.

לקראת האלבום יצאו השטח (אחד משני השירים החדשים באלבום שכאמור, רובו אינסטרומנטלי), ולבדי בוואדי. במקביל לאלבום, בנאי ייצא לסיבוב הופעות אינטימי, החל ביום חמישי הקרוב, 14.5 בפאב מנדלה בראש פינה. בהמשך יופיע בין היתר בכפר עזוז, אשדוד, נחשונים ואוזןבר בתל אביב.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *