לכל אחד ירושלים

אפר 28

מארש דונדורמה (צילום: עמית אלפונטה)

מארש דונדורמה (צילום: עמית אלפונטה)

בחודש הבא, בשבוע שבו חל יום ירושלים, יתקיימו בבית אבי חי שלושה ימים (19-21.5 ), של פסטיבל במגוון תחומים: מוזיקה (מופע של מארש דונדורומה וחברים), קולנוע, אמנות פלסטית, תיאטרון ועוד, והכל made in Jerusalem .
ביום הראשון יוצג מופע השירה "ירושלים של אמצע" , תוצר של חממת משוררים שהתקיימה בבית אבי חי בחודשים האחרונים. את המשוררים ילוו מוזיקלית מאיה בלזיצמן ומתן אפרת. עוד באותו הערב, "עולים על העיר", שבו ירושלמים בהווה ולשעבר ואפילו כמה תל אביבים, יצחקו על כל מה שאפשר לצחוק עליו בירושלים.
ביום השני לפסטיבל תעלה הצגת ילדים חדשה, "יום אחד בירושלים", בבימוייה של ברכי ליפשיץ. ההצגה מספרת על שלמה המלך שרצה לבנות עיר של שלום. אולם מלך השדים כובש בעורמה את השלטון. שני המלכים נאבקים על העיר. בהמשך, עוד באותו ערב, "פנטזיה ירושלמית", אירוע קולנועי שבו יוקרנו שלושה סרטים קצרים על ירושלים, בהנחיית עידן אלתרמן ובהשתתפות יוצרי הסרטים והרכב הג'ז קטמון צ'רי.
ביום האחרון יתקיים "מארש דונדורמה וחברים חוגגים את ירושלים" שבו תחתום התזמורת הירושלמית הוותיקה את הפסטיבל במופע מיוחד החוגג יצירה והשראה בעיר, בהשתתפות אורחים, ביניהם שי צברי, ויקטוריה חנה ועוד, ובהנחיית יואב קוטנר.

מארש דונדורמה

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *