ללא חובת בידוד

מרץ 11

(צילום: שמחה ברבירו)

חיים נוי על "לילה בפריז" בתיאטרון הקאמרי: המופע של מיטב השנסונים, הפך את האולם בתל אביב לפריז קטנה ומקסימה.

 

המקום היחיד בישראל שבו ניתן לחוות את פריז, מבלי לטוס ולחזור ולהיכנס לשבועיים של בידוד ביתי, הוא תיאטרון הקאמרי, המעלה את המופע התוסס והמקסים "לילה בפריז",  ממיטב השנסונים הגדולים בכל הזמנים.

גלעד קמחי, המנהל האמנותי של הקאמרי, ביים ועיצב את התנועה במופע הצבעוני והמרגש ובזכות להקת השחקנים-זמרים נוצרה הצגה שהיא פנינה של מוזיקה ושנסונים שלא נס ליחם ושהפכו את האולם לפריז קטנה ומקסימה.

הזמרים עולצים בשלל תלבושות צבעוניות ומאופרים בשלל גוונים, בחלקם עם פאות בוהקות. המופע קולח ומענג בזכות התנועה על הבמה ובזכות קטעים מבדרים ושירים שגורמים לקהל למחוא כפיים או לזמזם את המילים והלחנים.

החוט המקשר בין 24 השנסונים הוא הליצן, בדמותו של אלון סנדלר שהוא גם שחקן וזמר, להטוטן ופנטומימאי בחסד ופרפורמר מוצלח.

אלעד אטרקצ'י גונב אף הוא לעתים את ההצגה בזכות השיר "מדלן", המבוצע בכישרון קומי רב ובהמשכים. שיר נפלא נוסף של ז'אק ברל, בביצועו, הוא "בונבונים", בסצנה נהדרת הבנויה בטוב טעם.

כנרת לימוני מפעימה במספר שירים ובמיוחד בשירה הבלתי נשכח של אדית פיאף – "אלי". גם ערן מור, שחקן-זמר נהדר, מגיש נפלא את שירה של פיאף על הבלדה של ז'אן סתום הלב. עוד אדית פיאף מביאה נוי הלפרין, מהכישרונות הבולטים בתחום המיוזיקלס, והיא מרשימה ב"החיים בוורוד" ו"האקורדיוניסט".

הלנה ירלובה מוצלחת מאוד בשיר של אירמה לה דוס. שני שאולי היא חיית במה מוצלחת ומוכשרת שמגישה את השירים בקצב וברגש. עופרי ביטרמן, פרפורמר מהמעלה הראשונה ובעל יכולת ווקאלית משובחת,  נהדר בביצוע השירים, ביניהם "הבוהמה".

רמי ברוך הוותיק מצטיין במיוחד ב"ראיתי את עצמי", של שארל אזנבור. דוד שאול מגיש טוב מאוד את השנסונים, ובמיוחד "את חרותי" של ז'ורז' מוסטקי. גלעד שמואלי הוא זמר ושחקן מופלא שמרטיט את הלב בביצוע השירים, ובמיוחד "את יופייה לא העזתי", של אלן ברייר.

הניהול המוזיקלי הנהדר של אמיר לקנר וגיא פרטי. פרטי הקסים בנגינה בפסנתר ובניצוח על ההרכב במופע החגיגי. התפאורה הנהדרת עוצבה בידי ערן עצמון. אורנה סמורגונסקי עיצבה את התלבושות הססגוניות. התאורה המוצלחת עוצבה בידי אורי מורג. ריה לידר אחראית לציור האמנותי על נעלי השחקנים.

אין ספק כי "לילה בפריז" מהווה משב רוח מקסים בימים קודרים של קורונה. חוויה מוזיקלית מענגת.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *