לפחות ניסיתי

מאי 03

(צילום: גל שפירא)

(צילום: גל שפירא)

עמרי נובל זכה במתנה כפולה ליום הולדתו ה-33: בת בכורה ואלבום ראשון. אמירה מורג איחלה מזל טוב ושאלה איך זה להיות זמר קאנטרי, או רוק דרומי ציוני כפי שהוא מגדיר זאת, בישראל.

 

בינואר האחרון עמרי נובל חגג חגיגה כפולה: הולדת בתו עלמה ואלבום הבכורה שלו, עמרי נובל, שיצא בול ביום הולדתו ה-33 . "כמעט ילד גדול", הוא צוחק, "אז מצד אחד תינוקת בוכה ומצד שני גיטרה מייללת". נובל עבד על האלבום תקופה ארוכה, חמש שנים. "אבל, כל עכבה לטובה", הוא אומר, "בסופו של דבר הוא יצא בזמן טוב, כשהייתי הכי בשל ובוגר ובמקום הנכון. אני כתבתי והלחנתי את השירים, מלבד שניים שכתב ישראל טופר ואני הלחנתי. יש גם קאוור ל'נכון להיום' של זוהר ארגוב, בסך הכל 11 שירים".
איך האלבום מתקבל?
"באהבה. אנשים כותבים לי שהאלבום עושה להם טוב, דבר שמאוד משמח אותי. הוא נמכר ב- 1600 עותקים עד כה, שזה יפה בשביל אמן מתחיל והרבה מעבר למה שציפיתי, בטח בהתחשב בעובדה שעוד לא התחלתי ממש לקדם אותו. אני גם מאפשר להוריד אותו חינם באינטרנט באתר בנדקמפ, כי חשוב לי להגיע לכמה שיותר קהל".
למה בחינם?
"למעשה ההחלטה אם לשלם על האלבום או לא היא בידי הגולש ואני מאמין שמי שאוהב, גם ישלם. למרות ההפסד הכלכלי ולמרות שמימנתי את האלבום בעצמי, החלטתי שזה בסדר כצעד שיווקי כי חשוב לי לבסס קהל. בהופעות היו אנשים ששילמו לי על האלבום יותר ממה שביקשתי, כדי לפרגן. אז זה מתקזז עם אלו שלא שילמו. זה מחמם את הלב. אני עובד עכשיו על אלבום שני בשאיפה להוציא אותו תוך שנה וחצי".
עמרי מעיד על עצמו שהוא עושה מוזיקה "רוב חיי", כדבריו. ההתחלה הייתה בכיתה ט', עמרי הופיע עם שיר של אלביס פרסלי בערב של מגמת מוזיקה בה למד, "הקהל נעמד ומחא כפיים ואז החלטתי שזה הייעוד שלי, לעשות מוזיקה. הבנתי כמה יש לי להעניק. לא ממקום של אגו. מהבנה שזה הדבר שאני יודע לעשות הכי טוב. כשאני מופיע, הדבר החשוב לי ביותר זה שהקהל ייהנה". בהמשך, הוא הקים להקה. "הגיטריסט אבי לוי מלווה אותי עד היום, אנחנו חברים טובים. ההרכב הנוכחי נקרא עמרי נובל והאצילים וחברים בו גם שי הר ציון (קלידים), סיימון בלקין (תופים) וברק לוי (בס). אנחנו כבר כשנה וחצי יחד, מופיעים בכל הארץ ומתקבלים בזרועות פתוחות. יש בינינו חיבור מאוד טוב".

יש בכלל קהל בארץ לקאנטרי?
"אנחנו מנגנים קאנטרי רוק ולשמחתי זה מתחיל לתפוס. יש תנועה. אני מרגיש שהקהל מתחבר לזה כי זו מוזיקה כייפית. יש משהו בגרוב שמזיז את הישבן טוב. רוב השירים בעברית, מעט באנגלית".
המבט לחו"ל?
"אני בעיקר ציוני, מעדיף קודם לכבוש את הבמות בארץ. הייתי שמח להופיע בפני יהודים וישראלים בחו"ל. אני מגדיר את מה שאנחנו עושים כרוק דרומי ציוני, זה אומר שאנחנו מנגנים חו"ל אבל בארץ. זה שלנו. ישראלי".
אפשר לומר שאתה פורץ דרך.
"אני לא יודע, אבל ללא ספק יש מטרה ויש כיוון ויש יעדים ואנחנו בדרך. אני מכין את היסודות".


ספר על הקליפ לחוזר אליה. הוא מדהים.
"הוא נעשה עם אמנית חול בינלאומית בשם אילנה יהב. מכיוון שמדובר בבלדת קאנטרי מרגשת היה לי חשוב לעשות קליפ מיוחד. זה שיתוף פעולה שלישי שלנו. כתבתי מוזיקה לשני שירים שלה, הפעם היא עשתה עבורי".
אהבתי גם את הקאוור שלך והקליפ לציירי לך שפם של נוער שוליים. למה הוא לא נכנס לאלבום?
"הביצוע והקליפ נועדו להציג אותי בפני הקהל והוא נעשה הרבה לפני שהאלבום יצא. זה נועד לתת טעימה ראשונה. חוץ מזה שכבר יש קאוור אחד באלבום ושניים זה יותר מדי לדעתי, אבל אני שר אותו בהופעות והוא מאוד מצליח. העדפתי את השיר של זוהר ארגוב כי היה לי חשוב לקחת שיר שמזוהה עם סגנון מסוים ולצבוע אותו מחדש. שלחתי את הביצוע שלי לאבנר גדסי, שהלחין את השיר במקור והוא מאוד התלהב ואהב".
אפשר לחיות ממוזיקה בארץ?
"אני לא כל-כך מתפרנס ממוזיקה לצערי, אבל זו השאיפה שלי. זה הנפש שלי. עד הפנסיה בטח ארוויח ממוזיקה ואם לא, לפחות ניסיתי. אני מעדיף לחיות עם הכישלון מאשר לא לנסות כלל. אני מקווה שאצליח ולא אהיה כישלון. בשיר שלי חופשי אני מדבר על זה בדיוק. היום יש יותר בשלות לסגנון הזה, כי יש יותר חשיפה. חיי המוזיקליים תלויים בזה. אני אופטימי נצחי".
מחר, ה-4 במאי, עמרי נובל והאצילים בפולי בר בתל-אביב. תבואו, יהיה שמח.

האלבום בבנדקמפ

https://omrinobel.bandcamp.com/album/-

 

4 comments

 1. יעקב וינברגר /

  אשמח לשדר את השירים שלך בקול גלים 106 !!!!!

 2. Baruch /

  מוזיקה טוב ומעניינת והרבה הצלחה לעומרי

 3. יגאל /

  הרבה הצלחה עומרי

 4. נגה אלמוג /

  אני שידרתי איתו הערב תכנית מעולה, עם תגובות חמות מהמאזינים. ללא ספק כישרון תותח,נשמה, ומבצע מקורי ומוכשר. בהצלחה רבה!

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *