מה לראות

ספט 14

(צילום: יח"צ)

אמירה מורג על סרטים חדשים בקולנוע וסרטי סופ"ש בטלוויזיה.

 

וינס ווהן מככב מותחן במנוסה כשודד ותיק שמגלה כי הוצא חוזה על ראשו. הוא מחליט להפעיל את ביטוח החיים שלו למען בתו הצעירה (היילי סטיינפלד),  אך מגלה שהביטוח ייכנס לפועל רק לאחר 21 ימים. כשהעבריינים מאיימים לפגוע ישירות בבתו, הוא והיא יוצאים למסע הימלטות. עם ביל פקסטון וטרנס הווארד.

מתנקש אמריקאי מספר על עלייתו של מיטש ראפ (דילן או'בריאן), מגויס CIA טרי הנמצא תחת הכשרה של איש צבא ותיק, בוגר המלחמה הקרה (מייקל קיטון). השניים מגויסים כדי לחקור גל של התקפות אקראיות לכאורה על מטרות צבאיות ואזרחיות כאחד ומגלים דפוס חוזר על עצמו, המוביל אותם למשימה משותפת עם סוכן טורקי קטלני על מנת לעצור את המפעיל המסתורי המתכנן לגרום למלחמת עולם במזרח התיכון. עם מוחמד בכרי ויוסף סוויד.

זה, המבוסס על ספר האימה הקלאסי של סטיבן קינג, מתרחש בעיירה דרי, מיין, שבה ילדים מתחילים להיעלם בנסיבות מסתוריות. קבוצה של נערים מחליטים לפתור את התעלומה, ומגלים כי מדובר ב"זה", רוע מסתורי ואפל השוכן בעיירה מזה שנים ומופיע בדמות ליצן אימתני בשם פניווייז שחי בתעלות הביוב. לאחר שאחיו של אחד מהנערים נעדר, הם מחליטים לצאת למלחמה ולהביס את "זה". עם ביל סקארסגרד, ג'יידן ליברר, ניקולס המילטון, סופיה ליליס ופין וולפהארד.

קייסי אפלק זכה באוסקר עבור תפקידו במנצ'סטר ליד הים (שישי, yes3 ), דרמה שאף היא זכתה באוסקר עבור התסריט הטוב ביותר, המספרת על לי, שלאחר מות אחיו הגדול הוא נאלץ להתמנות לאפוטרופוס על אחיינו המתבגר. לי נאלץ לחזור לעיר בה גדל ולהתמודד עם הטרגדיה הגדולה של חייו. עם מישל וויליאמס, קייל צ'נדלר ולוקאס הודג'ס.

התופת (שישי, HOT Gold ו-yes4 ), סרטו של רון הווארד, בכיכובו של טום הנקס, הוא השלישי בסדרה ע"פ ספריו של דן בראון, אחרי "צופן דה וינצ'י" ו"מלאכים ושדים". הפעם, רוברט לנגדון (הנקס), מתעורר בבית חולים בפירנצה ללא זיכרון של מה שקרה לו בימים האחרונים. לנגדון מוצא את עצמו נמלט על חייו וחובר לרופאה (פליסיטי ג'ונס), שהוא מקווה שתעזור להשיב לו את זכרונו. ביחד, הם במרוץ נגד השעון ברחבי אירופה, כדי לטרפד מזימה לשחרור וירוס קטלני שישמיד חצי מאוכלוסיית העולם.

זאק אפרון ואדם דוויין מככבים בקומדיה הפרועה מייק ודייב מחפשים דייט (שבת, yes2 ), כשני אחים, בליינים שנוהגים להתפרע ולהרוס כל אירוע משפחתי, אבל כעת, לקראת החתונה של אחותם, הם נאלצים להישבע לאביהם שלא ישתוללו וגם יגיעו כל אחד עם דייט שתרסן אותו, לבל ייגררו זה אחר זה. מייק ודייב מחפשים דייט בטלוויזיה וברשת, לחתונה היוקרתית בהוואי, ומושכים תשומת לב מבחורות מעוניינות. לבסוף הם בוחרים שתי חברות טובות שנראות מתוקות וחביבות (אנה קנדריק, אוברי פלאזה), מבלי לדעת שהן יותר מטורפות וחובבות כאוס אפילו מהם.

סופת חול (שבת, yes קולנוע ישראלי), סרט הביכורים של עילית זקצר, זוכה פרס אופיר כסרט הטוב ביותר ופרס פסטיבל סאנדנס, משרטט ברגישות את עולמן של שתי נשים בדואיות, אם ובתה שנדרשות להתמודד עם מציאות חדשה. האם ג'לילה מתמודדת עם נישואיו של בעלה לאישה שנייה, וליילה בתה בת ה-18 מנהלת קשר אסור עם בחור זר, בניגוד לרצונו של אביה שהבטיח אותה לבחור בן השבט. האם מתנגדת לקשר האסור של בתה וגם דורשת מהאב למצוא שידוך מכובד יותר, דבר העלול לגרום להתפרקות המשפחה. תפיסות עולם מנוגדות והמאבק בין ההקשבה ללב לבין המציאות מחייבת את הדמויות לקבל החלטות הרות גורל. 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *