מה לראות

יול 20

(צילום: יח"צ)

אמירה מורג על הסרטים החדשים בקולנוע וסרטי סופ"ש בטלוויזיה.

 

מיכאל אלוני מככב בסרטו של רועי פלורנטין, ואז היא הגיעה כדן פרייליך, חנון נאה ומנומנם, שבטוח כי חייו מתוכננים 50 שנה קדימה.דן בדיוק התחיל לעבוד במשרד עורכי הדין של אבא שלו (שמואל וילוז'ני), ובקרוב הוא גם מתחתן עם תמר (אפרת דור). אבל מפגש מקרי עם מירב (חן אמסלם), מלצרית ירושלמית, מטלטל אותו רומנטית, וגם מחזיר אותו לחלומו הגדול – המוזיקה. אבל תמר לא מתכוונת לוותר עליו בקלות. עם מיקי קם וגידי גוב, כשופט.

לוק בסון ביים את ולריאן ועיר אלף הכוכבים, בכיכובם של דיין די'האן וקארה דלווין כוולריאן ולורלין, סוכנים של ממשלת הטריטוריות האנושיות, היוצאים למשימה בעיר אלפא שבה חיים מיטב הכישרונות של תושבי היקום. אבל כוחות רשע מאיימים על עתיד המקום ותושביו. עם אית'ן הוק, קלייב אואן וריהאנה.

כריסטופר נולאן ביים את הסרט האפי דנקרק, המשחזר את האירועים הדרמטיים של חודש מאי, 1940 , כאשר חיל משלוח בריטי שנועד למנוע את נפילתה של צרפת בידי הגרמנים, נלכד ליד עיריית החוף דנקרק. הבריטים מוקפים בידי כוח גרמני שמגיע מהצפון, אבל על סף נפילה לידי האויב, חלה תפנית:  כ-300,000 חיילים בריטים חצו במשך שבוע את התעלה, חזרה לאנגליה, בארמדה של כלי שיט וסירות אזרחיות שהתגייסו למשימה. חרף מספרם המועט ונחיתות נשקם, עמדו גברים צעירים מול הטנקים הגרמניים וחיפו על המתפנים תוך גילויי גבורה. עם טום הארדי, מארק ריילנס, קנת' בראנה ועוד.

מייקל פסבנדר ואליסיה ויקנדר מככבים בסרטו של דרק סיאנפרנס, אור בין האוקיינוסים (שישי, yes1 ), דרמה תקופתית על אהבה וכמיהה למשפחה. שומר מגדלור ואשתו החיים באי מבודד בקצה העולם מתקשים להביא ילד לעולם. כאשר הם מוצאים תינוקת בסירה שהגיחה ליד החוף, עליהם להתמודד עם דילמות הרות גורל. אגב, הבמאי ביקש משני השחקנים לחיות יחד בבית אחד, כדי שיוכלו לגלם בצורה הטובה ביותר זוג נשוי, וזה עבד מעבר לכל הציפיות: ויקנדר ופסבנדר התאהבו ומאז הם ביחד.

וינס ווהן וסיינה מילר מככבים בקומדיה עסק לא גמור (שבת, HOT Gold ). דן טראנקמן הוא בעל עסק קטן ומקרטע שעומד בפני פשיטת רגל ולכן הוא נוסע לגרמניה בניסיון לסגור עיסקה שתציל את החברה. מלווים אותו שני עובדי החברה,  האחד צעיר חסר ניסיון משמעותי והשני בגיל העמידה ושנותיו הטובות מזמן מאחוריו. לרוע המזל, מתברר שמעסיקתו הקודמת של דן מתחרה גם היא על החוזה והיא תעשה כל מה שביכולתה כדי למנוע ממנו לסגור עסקה. עם ג'יימס פרנקו ודייב וילקינסון.

בשבת, בערוץ הקולנוע הישראלי, ספיישל קומדיות רומנטיות, החל ב-21.30 . עמוס תמם מככב בילד טוב ירושלים, כצעיר שנודע לו שחלה במחלה סופנית ומרשה לעצמו להיסחף אחר צעירה מלאת חיים. באהבה קולומביאנית, אסי כהן מחליט להציע נישואין לאהובתו (מילי אביטל), אבל אז הדברים מתחילים להסתבך. אושרי כהן ומיכאל מושונוב מככבים באיים אבודים הנוסטלגי כאחים תאומים לא זהים, שמתאהבים בנערה אחת.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *