מופע האימים של ריאן מרפי

אוק 09

אימה אמריקאית, פריק שואו (באדיבות yes )

אימה אמריקאית, פריק שואו (באדיבות yes )

 

אימה אמריקאית חוזרת לעונה רביעית תחת השם פריק שואו. בין הדמויות: תאומות סיאמיות, גברת עם זקן והאישה הכי קטנה בעולם. מהערב ב-yes OH .

 

אחרי עונה שלישית מוצלחת, הכי מוצלחת עד כה (כ-4 מיליון צופים לפרק, בממוצע), אימה אמריקאית חוזרת לעונה חדשה ומאתגרת במיוחד: לא רק בגלל הדמויות המוזרות, הפעם גם מבחינה חיצונית, אלא בעיקר משום שזו העונה האחרונה של ג'סיקה לאנג, שהעונות הקודמות הביאו לה שני פרסי אמי. ריאן מרפי, יוצר הסדרה (יחד עם בראד פלצ'וק), אומר שהוא משתדל לא לחשוב על זה. "אני אוהב את ג'סיקה, מרגיש מאוד קרוב אליה, ויצער אותי מאוד אם אכן תעזוב אותנו. אני כבר יודע איך תיראה העונה החמישית וכשסיפרתי לג'סיקה בראשי פרקים היא הגיבה: באמת?! כך שלעולם אין לומר לעולם לא (לסיכוי שלאנג תשנה את דעתה). אפילו אם ג'סיקה תחזור לפרק אחד בעונה הבאה, זה יהיה נהדר. הקהל אוהב אותה. ג'סיקה היא אחת הסיבות העיקריות להצלחת הסדרה".
אבל, בינתיים, לאנג עדיין שולטת בסדרה, הפעם בתפקיד אלזה, מנהלת של קרקס-יצורים-מוזרים, פריק שואו, מהסוג שהיה פופולרי בארה"ב במחצית הראשונה של המאה ה-20 . הסדרה מתרחשת הפעם ב-1952 , בעיירה קטנה בפלורידה, לשם הגיעה אלזה עם אנשיה. יחד עם הקרקס הגיע ישות מרושעת, אפלה, המאיימת על חיי תושבי העיירה ואנשי הפריק-שואו, שביניהם תאומות סיאמיות (שרה פולסון), גברת עם זקן (קייתי בייטס), הנשואה לאיש החזק בעולם, או לפחות בקרקס (מייקל צ'יקליס). מלבד שחקני הסדרה הקבועים, מרפי מארח בין השאר את מאט בומר והזמרת פטי לה בל. אבל, אפשר להניח שאת עיקר תשומת הלב ימשכו דמויות מוזרות, מעוותות, אמיתיות שמרפי החתים. ביניהן ג'ונטי אמג'ה, האישה הקטנה בעולם, לפי ספר השיאים של גיניס. בראיון לבאזפיד התגונן מרפי מראש מול הביקורת הצפויה, כאילו הוא מנצל אנשים מסכנים, מעוותי-גוף, למשוך צופים ורייטינג. "לכולם כתבנו סיפור-רקע וסצנות המבוססות על סיפורם ונסיון-החיים שלהם, כפי שחוו באמת", הצהיר מרפי.

שרה פולסון (באדיבות yes )

שרה פולסון (באדיבות yes )

התפקיד המאתגר ביותר הוא, ללא ספק, התאומות הסיאמיות בת' ודוט. "בכל סצנה שלי יש עוד כעשרים איש מסביב שעוסקים בחלק הטכני של הסצנה", סיפרה פולסון. "האחיות חולקות גוף אבל לכל אחת יש מוח עצמאי. לפעמים תאומה אחת מדברת והשנייה עסוקה בדבר אחר. אני, יש לי רק מוח אחד ואינני יודעת איך לחלק אותו בין שני צידי הגוף שלי. לפעמים, אני מרגישה שהפעלתי עומס-יתר על המוח שלי ונוצר קצר. אבל אני מאוד מרוצה לנעוץ שיניים בתפקיד כל כך עסיסי. ריאן יודע: ככל שהתפקיד שלי יותר קשה, אני יותר מאושרת".

טריילרים לפריק שואו

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *