ממוטי פליישר עד דנה אינטרנשיונל

ינו 12

מוטי פליישר, מקום בצמרת (צילום: איתמר צוקרמן)

מוטי פליישר, מקום בצמרת (צילום: איתמר צוקרמן)

הערוץ הראשון ישדר את מקום בצמרת, סדרה תיעודית חדשה על ההיסטוריה של הפופ הישראלי.

 

לאחר סוף עונת התפוזים, שתיעדה את התפתחות הרוק הישראלי, ולפני חגיגה לעיניים, שמתעדת את הקולנוע הישראלי לדורותיו ועובדים עליה בימים אלה, ישדר הערוץ הראשון את מקום בצמרת, סדרה תיעודית של ניסן שור וענת קנדל, המספרת לראשונה את ההיסטוריה של הפופ הישראלי, משנות ה-50 והמוזיקה הסלונית, כפי שנקראה אז, בניגוד לשירי-העם השמרניים, המליציים ורוויי הגאווה הלאומית שופעי פטריוטיות, ועד ימינו.
בשישה פרקים, החל ב-22 בינואר, תחזור הסדרה לאלילי הפופ ולמוזיקה הפופולארית בישראל, על גווניה הרבים. מקום בצמרת תעסוק בלהקות הפופ כחלונות הגבוהים ובוגרי הלהקות הצבאיות שהפכו לכוכבים באזרחות, כמוטי פליישר, יגאל בשן, שלמה ארצי ואחרים. עוד בסדרה, על החיבור בין פופ ואתני (אתניקס), לסול ומוזיקה שחורה (שליחי הנשמה, רותי נבון, אסתר רדא), הדיסקו, רגאי והיפ הופ וכמובן, ההצלחה הגדולה של הזמר המזרחי. לצד האמנים, ידובר גם בטכנאי הקלטות ומפיקים מיתולוגיים של הפופ הישראלי.
בין המרואיינים, נוסף לשמות שהוזכרו: ששי קשת, דנה אינטרנשיונל, שירי מימון, עברי לידר, אסף אמדורסקי, ריקי גל, אילנית, יזהר אשדות, יזהר כהן, קובי אשרת, אייל גולן ועוד.

מוטי פליישר – אבשלום

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *