ממיטב האלף

אוק 30

(צילום: יוסי צבקר)

חיים נוי על "תמיד עולה המנגינה" בבית צבי: מופע מוזיקלי תוסס מנכסי צאן הברזל שהשאיר אחריו הפזמונאי יורם טהרלב.

 

"תמיד עולה המנגינה", ערב קסום משירי הפזמונאי יורם טהרלב, העולה בבית צבי ברמת גן, הוא משב רוח רענן ומופע מוזיקלי קולח, תוסס וצבעוני, המעביר לנגד עיני הצופים קורטוב מהמבחר הבלתי נדלה, למעלה מאלף פרי שירים עטו של טהרלב שנפטר בינואר השנה. תומר יפרח ביים, כתב ועיצב את התנועה של להקת השחקנים המוכשרת והתוצאה היא ערב ענוג, מתאים במיוחד לסתיו וענני הבחירות.

השירים של טהרלב הפכו כבר מזמן לחלק מנכסי צאן הברזל של הזמר הישראלי. הוא כתב שירים ופזמונים למבוגרים ולילדים, ללהקות צבאיות ולאירועים משמעותיים. טובי המלחינים חיברו את המוזיקה לשיריו הנפלאים, שרבים מהם הפכו ללהיטים מוכרים היטב. הדבר הורגש במיוחד בערב הנעים, כאשר הצופים מזמזמים את השירים המונצחים לפניהם על הבמה.

עיקר המופע מתרכז בכוריאוגרפיה היפה, בהעמדה על הבמה ובתלבושות היפות, במיוחד של הבנות. פחות אהבתי את מופע גופיות הבנים ברוב הקטעים.

אחד הקטעים הקסומים והיפים היה השיר "בואי נשוב אל הטנגו" שהלחין שייקה פייקוב. הלהקה חוללה למקצב הטנגו עם חולצות לבנות לבנים ושמלות אדומות מרהיבות לבנות. סולן השיר הוא כפיר מדניצקי בעל הקול המרשים.

בלטו לאוזן ולעין הביצועים היפים לשירים אלה: "ישנן בנות" (עם ליאור פרוטר, שיר ארביב ושיר מרגליות), "על כפיו יביא" (נוי דרור ועמית מוריס), "כולם הלכו לג'מבו" (לינוי יעקובי), "פשוט שריונר" (ליאור פרוטר ושיר מרגליות), "חסקה" (עם הסולן דן טויטו), "גבעת התחמושת" (אלון קורן), "עוד לא תמו כל פלאיך" (עם שיר מורג), "נערות מחכות" (גארי נופין), "הורה" (כפיר מדניצקי, שיר מרגליות ועמית מוריס, שיר ארביב), "המספר" עם יצחק חובה. ו"הדרך אל הכפר" בביצוע נוי דרור, איתי גולדשטיין, שיר מרגליות, ליאור פרוטר ושיר ארביב.

ניר שלו לוגסי אחראי לעיבודים ולניהול המוזיקלי המעולים. טל שדה עיצב את הסאונד. נופר דרזנר עיצבה תפאורה פרקטית וסולידית. דן גלזר עיצב תאורה ראויה ולנה רומננקו את התלבושות הקסומות.

לפני, או במיוחד אחרי הבחירות, בין הגשם לשביבי החום ולסתם קצת נחת מהסובב אותנו, אין כמו ערב נעים זה שבו תתרפקו על השירים שלא נס ליחם.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *