מסע אחיקם

ינו 07

(צילום: יוסי צבקר)

חיים נוי על "מפץ – קברט מהארון" בתיאטרון הספרייה: קברט מוזיקלי מרגש ומרתק, מסע אישי בצמתים מרכזיים בחייו של הכותב והשחקן אחיקם ציפקיס.

 

"מפץ – קברט מהארון" הוא מופע קברט מוזיקלי מודרני, מרגש ומרתק, המבוסס על חייו האישיים של השחקן והיוצר אחיקם ציפקיס.

אחיקם גדל במשפחה דתית ובשלב מסוים חזר בשאלה וגם יצא מהארון. הוא למד שלוש שנים בבית הספר לאמנויות הבמה בית צבי וכתב ספר שירים, "מפץ", המגולל את סיפורו והמסע שלו בנפתולי החיים. הקברט המבוסס על השירים שכתב התארח בהופעת בכורה בתיאטרון הספרייה ברמת גן, מיסודו של בית צבי.

למעשה, זהו מסע אישי החולף בצמתים המרכזיים בחיים שמחוץ לארון. הקברט שוזר פרקי שירה, קריאה, תנועה ומשחק בביצוע שחקנים וזמרים ובכיכובו של אחיקם ציפקיס, שחקן מוכשר ומקצועי. הוא מסוגל לרגש ולהצחיק, להביע עוצמות ותהפוכות נפש, לספר את סיפור חייו ולגרום לדוק של לחלוחית בעיני הצופים וגם בעיניו שלו.

גל שטרית מבצעת בכישרון נפלא את השירים שהלחינה עם ציפקיס, ויש לה יכולת ווקלית מצוינת. חורף קמחי ודניאלה חכים מבצעים ברגש רב וביכולת דרמטית משובחת קטעים מתוך ספר השירים.יחד עימם מספרים ומשחקים ונעים ביכולת תנועה מרשימה, רז סלמון, אלון לילייב וצח כהן.

כאמור, אחיקם ציפקיס כתב וביים את הקברט הבועט והנשכני. דנה כהן הייתה הדרמטורגית. עשור אלקיים ניגן בפסנתר ומירי זהבי ליוותה בקולות. רז סלמון עיצב את הכוריאוגרפיה ואלכס נוחם אחראי לתאורה הראויה.

אין ספק שמדובר בקברט מסוג אחר, מרגש ונועץ שיפודים במקומות המכאיבים. זו הפקה ראויה ומעניינת המציבה בפני הצופים תמונות מתוך התמודדות אישית עם חיים שלפעמים כואבים, אבל מעניקים חוויה דרמטית ותיאטרלית משובחת.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *