מסע חייה

ספט 21

(צילום: יוכי בלושטיין)

(צילום: יוכי בלושטיין)

חיים נוי על המופע של עדי אברהמי: זמרת מרגשת עם קול ייחודי, חושני ומרטיט.

כוכב שירה חדש וקסום זרח השבוע באולם בית היוצר בנמל תל אביב: עדי אברהמי במופע הבכורה שלה, המסע אל האמת. עדי, הכותבת שירים מרגשים ושרה בקול שאין כמותו: מלטף, מפעים, חושני ומרטיט, היא גם שחקנית, בוגרת בית צבי, המופיעה כיום בשיער בקאמרי ובמחזמר טריפ. המופע הורכב משירים שכתבה והלחינה, אך היא גם שרה שירים של אחרים ולטעמי, הביצוע שלה להאם להיות בך מאוהב, של אביב גפן, עולה על המקור.
השירים שלה עוסקים בפכים קטנים וגם משמעותיים בחייה: אהבה, כמיהה לחשיפת המהות, שיר תפילה ושיר נבירה במעמקי נפשה. מסע אל האמת כפי שהיא, ללא כחל וסרק, נוקבת ובועטת.
הדבר ההופך את המופע שלה למשהו מיוחד הוא הקול הייחודי, הקטיפתי, הנוגע במעין מצו-אלט קסום. אין זמרים רבים בעולם המתברכים בגוון קול מיוחד כמו שלה. יש בו משהו שמזכיר את הזמרת האמריקאית היילי ריינהרט , שקולה צרוד משהו, ומופלא. עדיין, קולה של עדי נקי ונעים וחלק יותר, ומסוגל לטפס במעלה הסולמות בנועם, לעיתים מצמרר.
אברהמי העבירה ערב אינטימי, חם ונוגע כשלצידה ארוניקו קמיגרוב על הפסנתר (בשירים אחדים היא החליפה אותו וליוותה את עצמה). תמיר קליסקי הצטרף למספר שירים.
רגע מרגש במיוחד היה כאשר השמיעה שיר שהלחינה ומילותיו נכתבו בידי אתי כהן, אם שכולה, לזכר בנה, מאור. לקינוח השמיעה את רק רוצה לדעת, לקראת האלבום שבדרך.
עדי, שבקרוב תעלה מופע חשמלי בועט, העשוי להיות מעניין לא פחות מהמופע הנוכחי, היא פרפורמרית שיודעת לעמוד במרכז הבמה, עם נגניה ולבד, ולהגיש את השירים באורח מענג ומרטיט, שלא משאיר אף עין יבשה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *