מעדן ויניל היום ברדיו קסם, 106 FM

מאי 25

(צילום: אמירה מורג)

בשנה שעברה, בפברואר, זמן קצר לפני שהקורונה השתלטה על העולם, התקיים בלונדון מופע מחווה לפיטר גרין, ממייסדי להקת פליטווד מק. המופע הוקלט ויצא לאחרונה בשני דיסקים ובאלבום של ארבעה תקליטים. גרין, שמת ביולי שעבר, לא זכה לשמוע את האלבום.

את המופע ארגן מיק פליטווד, חברו ושותפו להקמת פליטווד מק, שהצליח להביא לבמה מוזיקאים גדולים רבים, כולם מעריצים של גרין. ארבעה קטעים שודרו בתוכנית, בהם התארחו כריסטין מקווי וג'רמי ספנסר, חברים לשעבר בלהקה, ביל וויימן (שהיה הבסיסט של הרולינג סטונס), דייויד גילמור שניגן את הלהיט "אלבטרוס", וג'ון מאיול בן ה-87 , המנטור של פליטווד מק, שנוסדה ע"י חברים בלהקתו, הבלוזברייקרס.

הגיטריסט אנדי וואטס, שהקליט באלבומו החדש "סופרגרוב" קטע של גרין שהוקלט לראשונה במסגרת הבלוזברייקרס, התראיין טלפונית וסיפר על השפעתו של הגיטריסט היהודי-בריטי עליו ועל המוזיקה שהוא מנגן, והזמין למופע שלו שיתקיים מחרתיים ובו ינגן, כמובן, גם מוזיקה של פיטר גרין.

עוד בתוכנית: בוב דילן, לכבוד יום הולדתו ה-80 , בהופעה חיה ביפן ובשיר (עם ג'וני קאש), מתוך האלבום Nashville skyline . מזלטוב לדילן, בריאות טובה לו, ולכולנו. האזנה נעימה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *