מרטי ודוק חוזרים לעתיד

אוק 20

(צילום: באדיבות yes )

(צילום: באדיבות yes )

לציון 30 שנה לסרט בחזרה לעתיד, ובהגיענו לתאריך היעד שאליו מרטי מקפליי ודוק(טור) אמט בראון, 21 באוקטובר, 2015 , ישודר ב-yes vod מרתון של שלושת הסרטים בסדרה, בכיכובם של מייקל ג'יי. פוקס וכריסטופר לויד. החל בראשון, שמתחיל ב-1985 וחוזר שלושים שנה אחורה, כדי שמרטי יוכל לסדר מפגש רומנטי בין אביו-לעתיד (כריספין גלובר), לאמו-לעתיד (לאה תומפסון), אחרת הוא יימחה וייעלם מההיסטוריה. בסרט השני, כאמור, מרטי מגיע למאה ה-21 ולסיום הטרילוגיה, חוזר למערב הפרוע, לשנת 1885 ולתחילתה של שושלת מקפליי.

חגיגות 30 השנה לסרט הראשון כבר החלו: ממציאים אמריקאים הציגו אבטיפוס של ההוברבורד, הסקייטבורד המרחף שמרטי הפליא לנווט בו. חברת פפסי השיקה את פרפקט קולה, במהדורה מוגבלת, 6500 בקבוקים בלבד ובמחיר 20 דולר ליחידה. טויוטה הפיקה סרטון, בכיכובם של פוקס ולויד, בו הם משוחחים על החידושים שהבטיח העתיד בסרט השני, ומה מהם התממש. אולפני יוניברסל יצרו טריילר פיקטיבי למלתעות 19, שהטריילר שלו ב-D3 הפחיד נורא את מרטי. אגב, את הסרט ההוא "ביים" כביכול מקס ספילברג, בנו של סטיבן.


הסיבוב החדש לסרטי "בחזרה לעתיד" הוא גם הזדמנות לגיקי-כל-העולם להוכיח את שליטתם בטריוויה. למשל: העובדה שפוקס לא היה הבחירה הראשונה לתפקיד מרטי, אלא אריק סטולץ, אבל לא לפני שג'וני דפ נבחן לתפקיד. ג'ף גולדבלום וג'ון לית'גו היו מועמדים לתפקיד דוק בראון.
אגב, גלובר, במציאות, צעיר בשלוש שנים מפוקס, שמשחק את בנו. גלובר לא הופיע בסרט השני, בגלל סכסוך כספי עם יוניברסל. במקומו שיחק ג'פרי ווייסמן שאופר ואובזר כך שייראה כמו גלובר, שמצידו הגיב בתביעת פיצויים על שימוש שלא כדין במראהו – וזכה.
כריסטופר לויד כבר אמר שישמח לחזור לתפקידו (הוא כבר עשה זאת בעבר, במשחקי וידיאו ובאנימציה). מייקל ג'יי. פוקס, למרבה הצער, כבר אינו יכול, בגלל מחלת הפרקינסון שתקשה עליו מאוד לעשות את תפקידו. בכל אופן, הבמאי רוברט זמקיס כבר הודיע, שלא יהיה סרט נוסף, "וזה מטריף את יוניברסל". האמת, גם את המעריצים.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *