משבר זהות

אוק 02

זהות נרדפת (צילום: באדיבות יס)

זהות נרדפת (צילום: באדיבות יס)

 

שון בין מככב בזהות נרדפת (yes Action ),  על סוכן FBI המתמחה בגילום דמויות שונות, שכבר אינו יודע מי הוא, והאם הוא בכלל קיים.

 

מרטין אודום (שון בין), הוא סוכן ביחידה סודית ב-FBI , מומחה בגילום דמויות שונות בכל משימה. בכל פעם שהוא במשימה, מרטין מתנתק מחייו הרגילים, לכאורה, ומהמשפחה שהיתה פעם שלו: גרושתו ובנם. כעת הוא מתחזה ללינקולן, מהנדס הריסות ממורמר וקשה יום. בדמות זאת הוא מצליח לחדור לארגון טרור אמריקאי הנקרא "צבא המתנדבים של וירג'יניה", בראשו עומד אדם המכנה את עצמו "האב המייסד". מטרתו של אודום היא למנוע פיגוע קטלני שמתכנן הארגון לבצע בקרוב. לאחר שזהותו האמיתית כמעט ונחשפת, המפעילה שלו, קריסטל מגווייר (אלי לארטר), משכנעת אותו לחזור לדמותו של לינקולן. בינתיים, אלמוני תוקף את הסוכן ומזהיר אותו ששום דבר בחייו אינו כפי שנראה ומרטין אודום למעשה אינו קיים במציאות. "זהות נרדפת", על פי ספרו של רוברט ליטל, תשודר מהערב ב-yes Action .
"מרטין במשבר זהות, מרגיש מבולבל, מתענה בגלל הדברים ששמע ובגלל מה שהוא סבור שכולם מסתירים ממנו, גם אשתו לשעבר", אמר בין לאתר ואלצ'ר. "מרטין הוא כמו שחקן שמשחק לפי 'השיטה' (שבה השחקן נכנס לעורה של הדמות, לפי התורה שפיתח לי שטרסברג בעקבות הרוסי סטניסלבסקי). הוא כמו גארי אולדמן ודניאל דיי לואיס, שהופכים להיות הדמות שהם מגלמים. למרטין אין ברירה: הוא מתעסק עם אנשים מסוכנים מאוד, קטלניים, ולכן חייב להאמין שהוא אכן אדם אחר. יש לזה השלכות פסיכולוגיות על האישיות שלו, על נפשו. זה לא פשוט לצאת מדמות אחת ולעבור לדמות אחרת. כשחקן, אני מזדהה עם הקושי הזה".
בין מוסיף, "מרטין, זה תפקיד עסיסי במיוחד. כשחקן, אני נהנה להתמודד עם האתגר שכרוך במעבר מדמות אחת לאחרת, כל אחת עם אישיות שונה, מבטא אחר, העדפות אחרות באוכל, במכונית שהאיש נוהג, מקום מגוריו. בעיניי, זו לא עוד סדרת מתח שגרתית עם סוכנים חשאיים. יש בה הרבה אלמנטים פסיכולוגיים, במיוחד ביחסים שבין מרטין והדמויות שהוא מגלם".

טריילר

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *