נו ביזנס לייק שואו ביזנס

נוב 25

(צילום: יח"צ)

(צילום: יח"צ)

זה ברודווי, בובה מביא לבמה, בעטיפה ישראלית, את שירי מחזות הזמר הקלאסיים, האהובים והמרגשים. אמירה מורג ביררה עם דניאלה רומן, הרוח החיה שמאחורי המופע, איך עושים ברודווי בישראל.

מה קורה כשהייטקיסטית פמיניסטית, בחורה מבית דתי, כוכבת ריאליטי, רוחניקית מעופפת, שחקנית קשוחה ועולה חדשה נפגשות על במה אחת באודישן למחזמר חדש? נכון, בלגאן. תוסיפו לזה במאי חתיך מברודווי ועוזרת במאי אמביציוזית וחכו לשליפת ציפורניים, כסוסות, בנויות או מושחזות, עם מלחמה על תפקידים, והרבה להט. הכל טבול במיטב להיטי ברודווי. התוצאה: זה ברודוויי, בובה, מחזמר קליל ומשעשע, המשלב טקסט מקורי בעברית עם שירים באנגלית ממיוזיקלס אהובים. ביניהם: קברט, שורת המקהלה, מאמא מיה, היירספריי, מרושעת (wicked) ועוד.
דזרט רוז הפקות היא קבוצת תיאטרון המעלה מופעים מקוריים סביב נושא מוזיקלי, אותה הקימו גרנט קרנקשאו ודניאלה רומן. שני השחקנים הוותיקים נפגשו לראשונה במחלקה לדרמה באוניברסיטת ויטסווטרסנד בדרום אפריקה כשהיא הייתה בת 17 והוא בן 22. אחרי שנתיים בהן הופיעו בהצלחה עם הצגות דוברות אנגלית, הם מעלים לראשונה מחזמר בעברית.
השניים נשואים ויוצרים יחד כ- 30 שנה. מאז עלייתם ארצה חלמו להקים במה מקצועית לשחקנים עולים. את המחזמר הזה הם העלו בעבר באנגלית. "עכשיו הוא עולה שוב, כשהטקסטים בעברית אבל השירים נשארו נאמנים למקור באנגלית", לדברי דניאלה, פצצת אנרגיה סוחפת.
הייתי מתרגזת מאוד אם זה לא היה ככה…
דניאלה פורצת בצחוק מתגלגל. "אהבתי", היא אומרת, ומסכימה איתי שבמחזמר, כמו במחזמר, העלילה לא ממש משנה. "הוספנו קצת בשר לעלילה אבל אין ספק שהעיקר זה השירים והריקודים. אני בטוחה שאנשים ייצאו עם חיוך. אין ספק שכאן זה יותר קטן. אנחנו חברה עצמאית וקטנה, עסק משפחתי, והכל אנחנו עושים בעצמנו, אז אנחנו יכולים רק לגעת בדברים. לא שאין כלום על הבמה, יש נגיעות פה ושם. אמנם אין תפאורה כמו בברודווי, אבל יש קצת תלבושות".
כזוג נשוי שעובד יחד ועוד בתחום הזה, אתם הורסים את כל הסטטיסטיקות.
"אני יודעת. זה חלק מעוד מופע שלנו (ראו בהמשך). התחלנו לשחק בדרום אפריקה ואז עצרנו כדי להקים משפחה. לפני 18 שנים עלינו ארצה ופה חזרנו למשחק. בהתחלה הצטרפנו לקבוצות קיימות שמציגות באנגלית לקהל שדובר את השפה, ואז פתחנו קבוצה משלנו. אנחנו 8 שחקנים בקבוצה: רונית שולר, לימור בדין, דבי גולד הדר, ליאן רביד, מיילי רוז, דליה בדנובסקי, גרנט ואני. שבע נשים וגבר אחד, שזה בעלי. איזה כיף לו".
או סיוט…
"הוא נהנה. זה בסדר. אנחנו חבורה קרובה. אנחנו יחד כמעט ארבע שנים ויש לנו שלוש הצגות: המחזמר הזה, 'יחד כנגד כל הסיכויים' שזה רק אני ובעלי והסיפור על חיינו, בסוג של סטנד-אפ, והשלישי זה המחזה 'כולם היו בני', באנגלית, המוצג בבתי ספר".
שאלה ישראלית טיפוסית: אפשר לחיות מזה?
"איי,איי,איי… ממה אפשר לחיות בארץ, תגידי לי? כרגע אנחנו עושים דברים אחרים כדי להתפרנס אבל בסופו של יום אנחנו רוצים להיות יותר בפוקוס על הדבר הזה. אם נחייה מזה? מי יודע? אבל אנחנו צריכים לנסות. זה לא שאני בחרתי בתחום הזה, זה בחר אותי".
ההצגות הקרובות יתקיימו מחר, בבית יד לבנים בתל אביב, ובמוצ"ש, באולם ויקס ברחובות. אם תרצו עוד, דניאלה והלהקה ישמחו להיענות.

One comment

  1. הילה /

    היום בבית יד לבנים, מוצש ברחובות. לכרטיטים
    052-3748996

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *