נמשכות חגיגות ה-40

אוק 23

אבבא בהופעה חיה בוומבלי (צילום עטיפה)

אבבא בהופעה חיה בוומבלי (צילום עטיפה)

אבבא ממשיכה לחגוג במרץ 40 שנה לתחילת הקריירה הבינלאומית שלה (ווטרלו, זוכרים?), ומציפה את המעריצים בהוצאות מחודשות ואלבומים חדשים, כמו ההופעה בוומבלי, ב-1979 .

 
ברייטון, אנגליה. 6 באפריל, 1974 . כוורת (פוגי, בשמה האנגלי), מייצגת את ישראל עם נתתי לה חיי ומסיימת במקום השביעי. אוליביה ניוטון-ג'ון שראתה את עצמה מועמדת לזכייה, ולא רק היא, סיימה רביעית. מישהו זוכר את המקום השני? ג'יליולה צ'ינקווטי עם סי, כן. הזוכה היתה רביעייה משבדיה, בתלבושות צבעוניות, נוצצות, שמחות. ממש כמו השיר שלה, ווטרלו.
אבבא לא היתה להקה אלמונית בשבדיה ובסקנדינביה. החברים היו מוכרים בזכות עצמם עוד לפני שהלהקה הוקמה. אבל הזכייה באירוויזיון הזניקה את אבבא לקריירה עולמית מדהימה, כלהקת הפופ הגדולה בעולם. אחרי הביטלס. לפיכך, 1974 היא שנת-אפס. מכאן מתחילים למנות את שנות הקריירה המדהימה – אפשר להשתמש במילה השחוקה הזאת – שלה.
חגיגות ה-40 של אבבא החלו לפני כחצי שנה, בהוצאה המחודשת לאלבום ווטרלו, בתוספת די.וי.די ובונוסים. באותו חודש יצא גם אוסף להיטיה gold , האלבום הנמכר ביותר שלה (28 מיליון עותקים, והספירה נמשכת), כדיסק כפול. החודש, שוחררה מהדורה עוד יותר גדולה: 3 דיסקים. הלהיטים בלבד לא מספיקים? עכשיו זמין בוקס-סט של כל אלבומיה, והמחיר בהתאם.
לפני שבועות מעטים יצא האלבום הכפול (או שלושה תקליטים אריכי נגן, לאניני-סאונד ואוהבי-וינילים), live at wembley arena , שהוקלט בנובמבר 1979 . ההיסטוריה שלו מעניינת: אבבא הגיעו לשש הופעות בלונדון, חלק מסיבוב מוצלח מאוד באירופה. כל ההופעות הוקלטו ע"י הלהקה (ומספר שירים הופיעו בתוכנית טלוויזיה שלה ב-1980 ). גם ה-bbc צילם, לספיישל-כריסמס ששודר בדצמבר 1979 . מקהלת הילדים ששרה I have a dream מחממת לב תמיד, ובמיוחד בחג המולד. אבבא פרגנה לקהל המתמוגג שני ביצועים, אחד אחרי השני, של הילדים מלונדון.
לודוויג אנדרסון, בנו של בני אנדרסון, הפיק את האלבום. לאחר שהקשיב להקלטות כל הקונצרטים, החליט שהמופע הטוב ביותר היה האחרון, ב-10 בנובמבר. אבא הסכים מיד. בכל זאת, צריך לסמוך על הילד. ביורן אולבאוס, אגנייטה פלסטקוג ואניפריד לינגסטאד, הוזמנו לאולפן לשמוע את ההקלטות, והסכימו גם הם.


הלהיטים באלבום מוכרים היטב. אבל יש הפתעה, אולי הפתעה וחצי: השיר I'm still alive מופיע לראשונה באלבום רשמי של הלהקה. זו בלדה שכתבו ביורן ואגנייטה, והיא הסולנית כאן ואף מנגנת בפסנתר. החצי, אם תרצו, the way old friends do , שהלהקה מנסה על הקהל. הוא יופיע שוב בשנה הבאה, ב-1980 , באלבום סופר טרופר.
אבל רגע, אבבא לא סיימה לחגוג: בנובמבר ייצא עוד אוסף, gracias por la musica , שמשמו ניתן להבין את התוכן: ביצועים בספרדית ללהיטים הגדולים. האלבום יצא במקור ב-1980 . כעת נוספו לו בונוסים ודי.וי.די. בין השירים גם פרננדו וצ'יקיטיטה, שאותם, לפחות לא היה צורך לתרגם לספרדית.

 

וכאן, הבונוס: וידיאו של אגנייטה שרה i'm still alive . כמו הלהקה. כמו השירים שלה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *