נראו לאחרונה ב-2014

דצמ 31

רובין וויליאמס (באדיבות yes )

רובין וויליאמס (באדיבות yes )

בצער, נפרדנו השנה מלא מעט אנשי קולנוע, טלוויזיה ומוזיקה. רובין וויליאמס כבר לא יצחיק. ג'ואן ריברס כבר לא תצחק על קורבנות האופנה של השטיח האדום. מנחם גולן כבר לא יביים ג'ו קוקר ופיל אוורלי כבר לא ישירו.

קולנוע וטלוויזיה
רובין וויליאמס לא הצליח לנצח את הדיכאון, והתאבד בגיל 63 . בילי קריסטל כתב עליו, "הוא היה שחקן גאון והחבר הטוב ביותר שאפשר לדמיין". ברברה סטרייסנד נפרדה מלורן בקול, שמתה בגיל 89 , במלים "לורן היתה ייחודית, אורגינלית. היא תחסר לנו, מבין כל השחקנים הגדולים שאנחנו אוהבים לחזור ולצפות בהם, שוב ושוב".
מייק ניקולס מת בגיל 83 וסטיבן ספילברג נפרד ממנו. "מייק היה חבר, מוזה, מנטור. אחד הבמאים הגדולים מאז ומעולם ומהאנשים הנדיבים ביותר שהכרתי". הרולד ראמיס, השחקן והבמאי, מת בגיל 69 . ביל מאריי, ששיחק לצידו ב"מכסחי השדים", כתב עליו: "הוא הרוויח ביושר כל רבע שעה שחי עלי אדמות. שאלוהים יברך אותו".

רובין וויליאמס בהופעה:

עוד מתעשיית הקולנוע והטלוויזיה שנפרדנו מהם השנה: ריצ'רד קיל ("מלתעות" מסרטי ג'יימס בונד, בגיל 74 ); השחקנית, סטנדאפיסטית ומגישת הטלוויזיה ג'ואן ריברס, בגיל 81 ; השחקן והבמאי הבריטי ריצ'רד אטנבורו (90 ); השחקן האמריקאי ג'יימס גרנר (86 ); איליי וואלאך, שחקן תיאטרון וקולנוע אמריקאי שזכור לרבים כמכוער מ"הטוב, הרע והמכוער" (98 ); הקומיקאי הבריטי ריק מאייל, שבשנות ה-80 גילם חבר פרלמנט מושחת בסדרה "פוליטיקאי קטן שלי", מת בגיל 56 ; בוב הוסקינס, הבריטי שעשה קריירה יפה מאוד גם בהוליווד ("מי הפליל את רוג'ר ראביט?"); המתאבק ג'ים הלוויג, שהיה אליל-רסלינג תחת שם-הזירה אולטימט ווריור (54 ); מיקי רוני, השחקן נמוך הקומה שהיה ילד-פלא בהוליווד הקטנה (93 ), ושירלי טמפל (85 ), גם היא כוכבת קולנוע בילדותה ולימים דיפלומטית במשרד החוץ האמריקאי; פיליפ סימור הופמן, מגדולי השחקנים בשנים האחרונות, הסתבך עם הרואין, עד המוות, בגיל 46 .
בישראל, מתו השנה מנחם זילברמן (67 ), אסי דיין (68 ), עמוס כרמלי, מראשוני הטלוויזיה וכתבנו בחיפה המיתולוגי (77 ), מנחם גולן, שחלם קולנוע עד יומו האחרון (85 ), מלכת התיאטרון חנה מרון (90 ), מני פאר (67 ) וגאולה נוני (72 ).

אסי דיין הצעיר בסרט "הוא הלך בשדות"

מוזיקה

גרי גופין היה בעלה הראשון של קרול קינג ושותפה לכתיבת להיטים רבים בסוף שנות ה-50 ובתחילת ה-60 . הוא מת בגיל 75 . קינג נפרדה ממנו: "הוא היה אהבתי הראשונה והיתה לו השפעה גדולה על חיי ועל העולם כולו. המלים שכתב ביטאו דברים שכל כך הרבה אנשים רצו לומר, אך לא ידעו איך".
פיל אוורלי, שיחד עם אחיו דון היה "האחים אוורלי" הגדולים של הפיפטיז, מת בגיל 74 . פול מקארטני כתב, "הוא היה אחד הגיבורים הגדולים שלי. כשג'ון (לנון), ואני, התחלנו לכתוב שירים, אני הייתי פיל וג'ון היה דון. כשפגשתי את פיל בפעם הראשונה, התנהגתי כמו ילד מוכה-הערצה. תמיד אוהב אותו על כמה מהרגעים המוזיקלים הטובים בחיי".
עוד זמרים ומוזיקאים שמתו ב-2004 : ג'ו קוקר (70 ), הבריטי יליד שפילד שהעדיף לשיר שירים של אחרים, ועשה זאת טוב מהם; אגדת המוזיקה השחורה בובי וומאק (70 ); טומי ראמון, מלהקת הראמונז, חלוצי הפאנק-רוק באמריקה (65 ); מפיק הדאנס פרנקי נאקלס, בגיל 59 .
בישראל, מתו מלחינים ומעבדים ותיקים: יעקב הולנדר (פתאום עכשיו פתאום היום), בגיל 85 ; גיל אלדמע (86 ) ויחזקאל בראון (92 ).

ג'ו קוקר בהופעה:

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *