סטאלון נגד גיבסון, הופמן נגד מקאדמס

אוג 15

איש מבוקש מאוד (צילום: יח"צ)

איש מבוקש מאוד (צילום: יח"צ)

 

נחום מוכיח על סרטי הקולנוע החדשים, השבוע.

 

"איש מבוקש מאוד" (ארה"ב-גרמניה 2014)
סרטו של אנטון קורבין, על פי ספרו של ג'ון לה קארה. גונתר (פיליפ סימור הופמן), איש ביון גרמני, לומד לדעת כי עיסא קרפוב (גרגורי דוביג'ין), מהגר צ'צ'ני, מגיע לקהילה מוסלמית בהמבורג, טוען כי עונה בכלא הרוסי ומבקש לפדות את ממונו העצום של אביו המנוח, טרוריסט ידוע לשמצה. לדברי קרפוב, הוא שונה לחלוטין מאביו ובדעתו להשקיע את הכסף בתרומות נדיבות לארגונים הומניטאריים. לא רק גונתר ואנשיו נדרכים, אלא גם שירותי ביון ומודיעין אירופים ואמריקאים, אותם מייצגת מרתה (רובין רייט). הבנקאי שאמור לשחרר לבא כוחו מהקהילה המוסלמית של המהגר המסתורי את הכסף הוא טומי (ווילם דפו), המקבל הנחיות מגונתר. עיסא מיוצג על ידי עורכת דין, אנאבל (רייצ'ל מקאדמס), שמבקשת ערובות לביטחונו ולקבלת מעמד חוקי במדינה בזכות סיועו לשלטונות המקומיים. 121 דקות.


"בלתי נשכחים 3" (ארה"ב 2014)
סרטו של פטריק יוז. ברני רוז (סילבסטר סטאלון) מנהיג הבלתי נשכחים, מוצא עצמו מול יריב עיקש שפעם היה בחבורה שלו, סטונבנקס (מל גיבסון). רוז האמין כי חיסל את סטונבנקס, שהפך לסוחר נשק אכזר, לאחר שזה ניסה לפגוע בחבורה, אך זה שרד את ניסיון החיסול והקים חבורה לוחמת מיומנת משלו. רוז מגייס חבורה של לוחמים צעירים כדי להשלים את המשימה בה נכשל בפעם הקודמת. עם ג'ייסון סטיית'ם, אנטוניו בנדרס, ג'ט לי, ווסלי סנייפס, דולף לונדגרן, ארנולד שוורצנגר, קלסי גרמר, הריסון פורד, טרי קרוס, רנדי קוטור, קלן לוץ, רונדה רוסי, רוברט דאבי. 126 דקות.


"זינוק בעליה" (ישראל 2014)
סרטו של אורן קפלן. מיכה (שלמה בראבא) הוא מנתח פלסטי, ובנו ארי (איתי טיראן) הולך בדרכו. הבן עומד להתחתן, בניגוד לרצון האב, לרלי (רותם זיסמן כהן), הפשוטה והעממית. אחותו של ארי, שלומית (מלי לוי גרשון) היא מורה לערבית באותו בית ספר בו אמה, אורה (עידית טפרסון) מלמדת ספורט, ומתמודדת בריצת חצי מרתון בירושלים. תאונה בדרך לחתונת ארי ורלי, שתשאיר את האם אורה במצב של תרדמת. ואז הכל משתנה. לתמונה נכנסים גם זמר ערבי (יוסף סוויד) ששלומית מעריצה, מוטי (יוסי מרשק), מורה לספורט המוגבל לכסא גלגלים, שיאמן את שלומית לריצת חצי מרתון, ומורה לנהיגה (רומי אבולעפיה), שמיכה יתחבר אליה. 94 דקות.


"המעניק" (ארה"ב 2014)
סרטו של פיליפ נויס, על פי רב המכר של לויס לורי. העלילה מתרחשת בחברה לכאורה אוטופית. ג'ונאס בן ה-11 המחכה בציפייה לטקס בו יהפוך ל"שתים עשרה" ויקבל תפקיד בקהילה. הוא חי ב"יחידה משפחתית" סטנדרטית עם אימו, אביו ואחותו הצעירה (7) לילי. בטקס התבגרותו מתברר לו ש"הבכירים" הועידו לו את תפקיד "מקבל הזיכרון". הזקנה הבכירה (מריל סטריפ) מבשרת לג'ונס כי התפקיד כולל כאב פיזי שאינו ידוע לאזרחי הקהילה וכי ג'ונאס נבחר לתפקיד בגלל יכולתו "לראות מעל ומעבר", בין היתר היכולת לראות צבעים ואף לשמוע מוזיקה. ג'ונאס מועבר לחניכותו של המעניק (ג'ף ברידג'ס), הפותח לו צוהר ענק לעולם המושגים והחוויות האנושיים של פעם, שכבר מזמן לא קיימים. 94 דקות.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *