סינגלים עבריים חדשים

מרץ 13

(איור: יח"צ, מושיק לוין)

(איור: יח"צ, מושיק לוין)

לכבוד הבחירות, בשבוע הבא, אן.אם.סי מוציאה לרדיו, שוב, את (פרנצ'סקה) פוליטיקה של אריק איינשטיין ומיכה שטרית, בתוספת איור שובב (אם גם סקסיסטי, של מושיק לוין). השיר יצא לראשונה – כסינגל פרומו, לרדיו ולעיתונות בלבד – לפני 14 שנה ומעולם לא נכלל באלבום אולפן של איינשטיין, עד לאוסף המרובע שיצא לאחר מותו. הטקסט בוטה, אפילו גס, אבל יחסית לזבל התעמולתי שנשפך עלינו בשבועות האחרונים, זה לא נורא.

גם לדורי בן זאב יש שיר חדש, בארץ אחרת, שכתב, מלים ולחן, קוביא לוריא. אגדת ילדים עממית, אומרים דורי וקובי בקריצת-עין, על ארץ רחוקה, חס וחלילה לומר: ישראל. ארץ שיום אחד נחת בה (מארה"ב?), קוסם, אשף של מלים, עם כוח דברא כזה משכנע שהעם החליט להמליך אותו עליהם. האיש היה "קוסם של טריק אחד, אבל טריק עצום: האיש ידע לדבר מבלי לומר כלום".ויש גם אזהרה לשומע התמים: לשיר אין שום קשר למציאות, וכל השוואה, היקש או הקשר היא בעיני המתבונן.
אז שלא יתלונן.

לכבוד מופעי האיחוד של רוקפור עם אלי לולאי, ואחרי שיצא הסינגל הראשון של ההרכב המתחדש, חלקיקי אבק, הלהקה מוציאה שיר נוסף, נמר של נייר. כאן, בגרסת ההופעה:

בשבוע הבא ייצא האלבום החדש של שלומית אהרון, שקט אמיתי, שהפיק פטריק סבג (שלמה ארצי, יובל דיין). רגע לפני, סינגל נוסף מתוכו (אחרי תגיד לי שכתב עבורה ארצי): ספרי לי רק דברים טובים. רמי קליינשטיין הלחין את מילותיה של אדמית הראל.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *