סרטים חדשים בקולנוע

ינו 08

חטופה 3 (צילום: יח"צ)

חטופה 3 (צילום: יח"צ)

בחטופה 3 ,סרטו של אוליביה מגטון ע"פ תסריט של לוק בסון, הסוכן לשעבר בריאן מילס (ליאם ניסן) ואשתו לשעבר, לנור (פמקי ג'נסן), חזרו לחיות יחד, אבל האושר והשלווה מופרים באכזריות כאשר לנור נרצחת. מילס מופלל בפשע ונאלץ להימלט מה-FBI וה-CIA , כדי לטהר את שמו ולמצוא את הרוצחים האמיתיים, תוך שימוש בכישוריו הקטלניים.

דאנה איבגי ולירון בן שלוש מככבות בסרטו של אסף קורמן, את לי לילה, סיפור על שתי אחיות, הצעירה היא בעלת מוגבלות שכלית התפתחותית ואחותה הגדולה, חלי, מקדישה את חייה לטיפול בה. כשנכפה על חלי להשתחרר מהטיפול באחות, נפער בה חלל המאפשר כניסתו של גבר לחייה. אלא שהקשר המורכב עם אחותה, יוצר משולש חולני, המטשטש את הגבול בין אהבה להקרבה ובין טיפול להתעללות.


בנדיקט קמברבאץ' מככב במשחק החיקוי, המועמד לחמישה פרסי גלובוס הזהב, לאחר שכבר זכה בפסטיבל טורונטו. קמברבאץ' מגלם את אלן טיורינג, המתמטיקאי הגאון שהנהיג קבוצה של בעלי המוחות המבריקים ביותר בבריטניה, במאמץ, שצלח בסופו של דבר, לפצח את ה"אנגימה", מכונת ההצפנה המשוכללת של הנאצים. הסרט מספר על חייו של האיש המיוסר, הומוסקסואל שנאלץ להסתיר את נטיותיו המיניות, עד סופו הטראגי.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *