סרטים חדשים בקולנוע

נוב 27

וינסנט הקדוש (צילום: יח"צ)

וינסנט הקדוש (צילום: יח"צ)

מליסה מקארת'י וביל מאריי מככבים בוינסנט "הקדוש". היא אם חד הורית עוברת לבית חדש בברוקלין ביחד עם אוליבר, בנה בן ה-12. מאריי בתפקיד השכן וינסנט, פנסיונר חם מזג, חובב אלכוהול והימורים, שמוכן להשגיח על אוליבר בשעות הרבות שבהן אמו נאלצת לעבוד ולפרנס את שניהם. וינסנט ואוליבר מתיידדים עם חשפנית הרה (נעמי ווטס), ויחד הם עוברים במסלול הקבוע: מסלול מרוצים, מועדוני חשפנות וברים. אוליבר הוא אולי היחיד שרואה את וינסנט כפי שהוא באמת: איש עם לב זהב וכוונות טובות, שלא מבינים אותו כראוי.

רוז ווטר הוא סרטו הראשון כבמאי של ג'ון סטיוארט, מגיש הטלוויזיה האמריקאי-יהודי. הסרט, בכיכובו של גאל גרסיה ברנאל, מבוסס על ספרו של העיתונאי הקנדי-איראני מזיאר בחרי, שסיקר את הבחירות באירן ב-2009 . במהלך אחת ההפגנות נגד אחמדיניג'ד, הוא נעצר והואשם בריגול למען מתנגדי המשטר. בחרי נכלא בבידוד, מכוסה עיניים, ועבר חקירות קשות במטרה לסחוט ממנו הודאה.

הקומדיה הצרפתית למה זה מגיע לי מספרת על הזוג השמרן, מארי וקלוד, הורים לארבע בנות. שלוש מהן נישאו, בניגוד לרצון ההורים, ליהודי, סיני ומוסלמי. כאשר הבת הרביעית מודיעה להם שהיא התאהבה ועומדת להינשא לבחור קתולי, אין מאושרים מהם. אלא שאז מתברר שהחתן הוא בחור שחור מחוף השנהב. מארי מתמוטטת וקלוד נשבע לעשות הכל כדי לבטל את החתונה.

ערבים רוקדים – זהות שאולה, סרטו על ערן ריקליס ע"פ ספרו של סייד קשוע (שכתב את התסריט), מספר על איאד, ילד ערבי מטירה שנשלח על ידי הוריו ללמוד בפנימייה יהודית יוקרתית בירושלים. שם הוא נאלץ להתמודד עם שפה, תרבות וזהות שונות משלו. איאד מנסה לשרוד במקום בו מתנהלת מלחמה תמידית. הוא מרגיש זר ומנוכר, מנסה לפתח מערכות יחסים עם בני גילו ומבין שעל מנת להרגיש שייך, עליו לקבל החלטה שתשנה את חייו. עם תאופיק ברהום, יעל אבקסיס ומיכאל מושונוב.

רוברט דאוני ג'וניור מככב בהשופט, כעו"ד פלילי משיקגו שהתרחק מאוד ממשפחתו בעיר הקטנה באינדיאנה. כשאמו מתה, הוא חוזר להלוויה ונפגש שוב עם אחיו ואביו השופט (רוברט דובאל). כאשר השופט נעצר בחשד שהרג אדם בתאונת פגע-וברח, בנו נאלץ להגן עליו בבית המשפט.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *