סרטים חדשים בקולנוע

ינו 28

(צילום: יח"צ)

(צילום: יח"צ)

שעה של גיבורים מבוסס על סיפור אמיתי שהתרחש ב-1952 , סמוך לקייפ קוד בארה"ב, כאשר סופה קשה פגעה בשתי מיכליות נפט. קצין צי אחד פיקד אל הצוות המבוהל והצליח לחלץ בשלום כמעט את כל הלכודים. עם כריס פיין, אריק באנה ובן פוסטר.

חדר, המבוסס על רב-מכר באותו שם ומועמד לאוסקר כסרט הטוב ביותר, מספר על ג'ק, ילד בן חמש שנולד בשבי ומעולם לא ראה את העולם החיצון. אמו, ג'וי, נחטפה בהיותה נערה בידי גבר, אותו היא מכנה ניק הזקן, ונכלאה בחדר מבודד שהכניסה אליו היא באמצעות קוד הידוע רק לחוטף. ג'וי עברה התעללות נפשית ומינית, הרתה וילדה את ג'ק. כשמלאו לו חמש הצליחה לחלץ את שניהם מהשבי, לאחר שג'ק התחזה למת. אבל החיים מחוץ לחדר שהיה כל עולמם, אינם קלים לאף אחד מהם. ג'וי נשלחת לאשפוז במוסד פסיכיאטרי וג'ק מנסה ככל יכולתו להסתגל לחיים שמחוץ לחדר. עם ברי לארסון, ג'ייקוב טרמבלי, וויליאם ה. מייסי ועוד.

מכונת הכסף, המועמד לחמישה פרסי אוסקר, בהם הסרט, הבמאי (אדם מק'קיי), ושחקן המשנה (כריסטיאן בייל), הטוב ביותר, מבוסס על ספרו של מייקל לואיס ומתרחש על רקע קריסת הכלכלה האמריקאית, שפגעה קשות גם בכלכלה העולמית, באמצע העשור הקודם. מנהל קרן גידור אקסצנטרי מבין שהולך וקרב אסון כבד בגלל ההלוואות שלקחו מיליוני אמריקאים לקנות נדל"ן, ומחליט להמר נגד השוק. אליו הצטרפו בהמשך סוחרי ניירות ערך אחרים. הם עשו רווחים עצומים, אך בנקים וחברות-ענק התמוטטו ואמריקאים רבים איבדו את כל רכושם. לצד בייל מככבים סטיב קארל, ראיין גוסלינג ובראד פיט.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *