סרטי הערב בטלוויזיה

ספט 26

יסמין הכחולה. צילום: יח"צ

יסמין הכחולה. צילום: יח"צ

 

קייט בלאנשט זכתה באוסקר ובגלובוס הזהב עבור יסמין הכחולה, של וודי אלן (yes1 , 21.30 ). דרמה קומית בהשתתפות אלק בולדווין ולואי סי.קיי, על יסמין האריסטוקרטית, החיה בעושר בניו יורק עד שעולמה קורס עליה לאחר שהיא מגלה את האמת מאחורי בעלה הנוכל. חסרת כל, היא נאלצת לעבור להתגורר עם אחותה בסן פרנציסקו ולהתרגל לחייה החדשים כבת למעמד הפועלים.

בדרך לחתונה עוצרים בווגאס (HOT Fun , 22.00 ), היא, כידוע, קומדיה מצליחה מ-2009 בכיכובם של בראדלי קופר, זאק גליפיאנקיס ואד הלמס. שלושה בחורים שלוקחים את חברם למסיבת רווקים פרועה בווגאס יום לפני חתונתו, מתעוררים למחרת בבוקר בלי החתן ובלי לזכור דבר ממה שקרה להם בלילה.

טום הנקס ומג ראיין מככבים ביש לך הודעה, מ-1998 , כשהמיילים עדיין בחיתולים. נורה אפרון ביימה קומדיה רומנטית על בעל רשת חנויות ספרים ובעלת חנות ספרים מקומית קטנה, שלא סובלים אחד את השנייה, המתאהבים דרך האינטרנט מבלי לדעת שהם בעצם מדברים זה עם זו. (HOT Drama , 22.00 ).


yes3 מציע שני סרטים בערבית, בזה אחר זה. ב-22.00 ישודר וואג'דה, הסרט הראשון שצולם כולו בערב הסעודית, ואף נכתב ובויים ע"י אישה, הייפא אל מנסור. בעקבות התגובות לסרט, שהיה מועמד לאוסקר, ביטל המלך עבדאללה את האיסור שהוטל על בנות, לרכוב על אופניים. וואג'דה היא ילדה בת 10 שמסרבת לפעול בהתאם למוסכמות של החברה והחוקים הנוקשים של המדינה בה היא חיה, במיוחד רכיבה על אופניים, והיא, וואג'דה חולמת על האופניים שראתה בחלון הראווה. היא לא מתכוונת לוותר על חלומה.
לאחר מכן ישודר אחים לחלום, קופרודוקציה שבדית-עיראקית, המתרחשת בכורדיסטאן, תחת שלטון הדמים של סדאם חוסיין. שני ילדים שנחשפו במקרה לסרט סופרמן, מחליטים לברוח לאמריקה, לאתר על גיבור-העל ולשכנע אותו להפיל את הדיקטטור.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *