עברה לצד האחר

דצמ 08

(צילום מסך: יוטיוב)

(צילום מסך: יוטיוב)

הולי וודלון, הטרנסווסטיט שהיה מקור השראה לשיר של לו ריד, walk on the wild side , מת(ה) שלשום, בגיל 69 , מסרטן שהתפשט למוח ולכבד.
הולי נולדה כהרולדו דאנקל, בפורטו ריקו. אמו הייתה פורטוריקאית ואביו חייל אמריקאי ממוצא גרמני. הוא גדל במיאמי ובגיל צעיר מאוד יצא מהארון והכריז על זהותו המינית. הרולדו הפך להולי וודלון (אם כי לא שינה את מינו), כמחוות-הערצה לגיבורת הספר ארוחת בוקר בטיפני, הולי גולייטלי. בגיל 15 עזבה את מיאמי ונסעה לניו יורק, שם הכירה את אנדי וורהול והפכה לאחת מה"כוכבות" שסבבו אותו. היא כיכבה בסרטם של וורהול והבמאי פול מוריסי, trash . לו ריד כתב עליה את הבית הראשון בשירו המפורסם ביותר, walk on the wild side , על הולי ממיאמי, שנסעה בטרמפים לניו יורק ובדרך מרטה את גבותיה, גילחה את רגליה ו"הוא הפך להיא". הולי שיחקה בתיאטרון, בקברט, בתפקידים קטנים בקולנוע ולאחרונה גם בסדרה טרנספרנט, בתפקיד ויויאן.
בראיון לגרדיאן, לפני שנים אחדות, סיפרה הולי, "כשוורהול הפך אותי לכוכבת, הרגשתי כמו אליזבט טיילור. לא היה לי מושג שכסף לא ייצא מזה וגם הכוכב ידעך במהירות. אבל זה היה שווה: הסמים, המסיבות. בקושי התפרנסתי, אבל בערבים, כשיצאתי למועדון ופגשתי בחדר הפרטי אנשים כמו מיק ג'אגר ופליני, באמת הייתי כוכבת".

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *