עמוק באדמה

דצמ 20

(צילום: ורד אדיר, באדיבות yes )

(צילום: ורד אדיר, באדיבות yes )

מירי אלוני מככבת בלהרוג את הסבתא (הערב, yes Drama ), המוגדרת כסדרת הווייט טראש הישראלית הראשונה, כקשישה עקשנית המסרבת למכור את הקרקע שבחזקתה, גם לא תמורת עשרות מיליוני דולרים. לילדיה ונכדיה אין סבלנות לחכות עד שתלך לעולמה והם יוכלו להתעשר.
מירי אלוני היא "הסבתא" שאותה רוצים להרוג, בקומדיה השחורה של יוסי מדמוני, דוד אופק וליאור שפר, עם רמי הויברגר, גל תורן, מאור שוויצר ואחרים. סדרת הווייט טראש הישראלית הראשונה, כפי שמגדירים אותה יוצריה, מתרחשת על רקע גוש דן ההולכת וצומחת לגובה, כאשר היזמים מסתערים על כל דונם פנוי. עליזה זליג (אלוני), עלתה ארצה בשנות ה-50 . הזליגים תפסו חזקה על כמה דונמים, במקום שאז נחשב לחור עלוב, אבל ברבות השנים הוקף בשכונות יוקרה. הזליגים כבר קיבלו הצעות לפנות את המתחם שלהם, אבל דחו, והעדיפו לתפעל את העסק שלהם לשטיפת מכוניות ולהמשיך להתגורר בעליבות, עם חיבורים פיראטיים לחשמל ולמים. עד שהיזם שרעבי (אלי פיניש), מציע 20 מיליון דולר תמורת הקרקע. הילדים והנכדים מעוניינים בעסקה. אבל עליזה לא מוכנה לשמוע. מוצא חן בעיניה שצאצאיה ימשיכו להסתובב לידה, ולסבול מכל רגע. נראה שלא תהיה להם ברירה אלא להחיש את מותה, כדי להספיק ליהנות בחייהם מהכסף.

אלוני, שבעוד חמישה ימים תחגוג את יום הולדתה ה-66 , הופיעה בעבר בסרטי קולנוע, ביניהם חכם גמליאל ואהבה אילמת. היא שרה את שיר הנושא לסדרה המיתולוגית של הערוץ הראשון (והיחיד, אז),חדווה ושלומיק, כהמשך ישיר לקריירה שהחלה בלהקת הנח"ל (שיר לשלום, בהיאחזות הנח"ל בסיני). היא שרה בלהקת אחרית הימים, אח"כ במופע משירי ברכט בתרגום לעברית, ובמופע משירי נעמי שמר. לזכותה גם להיטים גדולים משלה (אהבת איתמר בן אבי). אלוני, כזכור, שרה את שיר לשלום באותה עצרה בתל אביב, שלאחריה נרצח יצחק רבין בידי יגאל עמיר המתועב. בשנים האחרונות היא גם מופיעה מדי שבוע בכניסה למדרחוב נחלת בנימין בתל אביב. זה תפקידה הראשי הראשון בסדרת טלוויזיה, אם כי ב-2008 שיחקה תפקיד משנה בסדרה דני הוליווד.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *