פיטר גבריאל: אינני אנטי ישראלי, אני אנטי ממשלת ישראל

נוב 10

(צילום מסך: אתר קלאסיק רוק)

(צילום מסך: אתר קלאסיק רוק)

גבריאל, סטיוארט קופלנד ומוזיקאים נוספים הפיקו אלבום שההכנסות ממכירתו מיועדות לארגוני צדקה המסייעים לפלסטינים תושבי עזה.

 

זה היה צפוי, ומעניין שלא קרה קודם: אתר המגזין קלאסיק רוק מדווח שמוזיקאים בריטים ואמריקאים חברו להקלטת אלבום למען תושבי עזה. יש לומר שבניגוד לאלבומי-מחווה רבים אחרים, אין באלבום 2 unite all סופרסטארים רבים, למעט פיטר גבריאל, סרג' טנקיאן מלהקת סיסטם אוף א דאון, ושני מתופפים שחיים בעיקר על עברם המפואר: סטיוארט קופלנד (פוליס), וריק אלן (דף לפארד). נזכיר שקופלנד הוא בנו של מיילס קופלנד, שהיה ראש תחנת ה-CIA בביירות וידוע בעמדותיו האנטי-ישראליות.
אגב אנטי-ישראל: גבריאל טרח להדגיש, בהודעה לתקשורת, "אינני אנטי-ישראלי ולא אנטישמי, אני אנטי מדיניות ממשלת ישראל. אני נגד אי-צדק ונגד דיכוי ונגד כיבוש".
עוד הצהיר גבריאל: "אף שאני בטוח שגם הישראלים וגם הפלסטינים ירוויחו מהפיתרון של שתי מדינות לשני עמים, על בסיס גבולות 1967 , הפלסטינים נתונים ליותר ויותר סבל במשך יותר מדי זמן. בעיקר בעזה. אדמתם (של הפלסטינים), נגנבת מהם שוב ושוב לטובת התנחלויות בלתי חוקיות".
נו, כרגיל, עוד מלאכת-מופת של חד-צדדיות, עם כל המלים הנכונות, עם ההסתייגויות המתאימות (אנטי ישראלי? חלילה!, אנטי ממשלת ישראל), ומתן פטור מוחלט לפלסטינים על הטעויות שעשו לאורך השנים, על ההסתה המתמשכת, על בתי הספר שמלמדים לשנוא יהודים. הדבר היחיד שמפליא הוא: איך זה שרוג'ר ווטרס לא משתתף?! יכול להיות שלטעמו, המסר של גבריאל רך ופייסני מדי כלפי הישראלים?

לשיר מהאלבום:

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *