פינת הקומוניקט

ינו 31

(צילום אריק איינשטיין: יעקב אגור, עיצוב עטיפה: חגי מרום)

"מנגנים אריק איינשטיין" הוא אלבום מחווה אינסטרומנטלי לשיריו של הזמר האהוב, בניהולם והפקתם המוזיקלית של הגיטריסט עמוס עבר הדני והבסיסט אלון נדל, בהשתתפות חברים כיוני רכטר, שם טוב לוי, יצחק קלפטר, גיא בוקאטי ורבים אחרים. הכרטיסים למופע ההשקה לאלבום, ביום שישי הבא – אזלו, ולאור הביקוש יתקיים מופע נוסף, ב-2 במרץ.

 

תחת ניהולם והפקתם המוזיקאלית של הגיטריסט עמוס עבר הדני והבסיסט אלון נדל, שהיו שותפים בתקופות שונות בנגינה וביצירה עם אריק איינשטיין, ומתוך אהבה גדולה, התקבצו כ-30 מטובי המלחינים והנגנים בארץ, שעבדו עם אריק, לפרויקט הנצחה – הקלטת אלבום של ביצועים אינסטרומנטליים בעיבודים מיוחדים, לשיריו הקלאסיים.

האלבום מכיל 13 משיריו של אריק, והעיבודים לשירים נעים בין ג'אז, רוק, למוזיקת עולם ומשלבים נגנים מכל קצווי הקשת המוסיקלית. כל השירים המבוצעים באלבום הם שירים מוכרים ואהובים על הקהל הישראלי לדורותיו, ביניהם "הימים הארוכים העצובים", "צא מזה", "עוף גוזל", "קח לך אישה", "אבשלום", "שביר", "יכול להיות שזה נגמר", "זו אותה האהבה" ועוד.

בין המבצעים: שם טוב לוי, יוני רכטר, יצחק קלפטר, גיא בוקאטי, דניאל זמיר, חיים קריו, עדי רנרט, יובל כהן, אלון הלל, מאיר ישראל, ניצן עין הבר, פטר וורטהיימר ונגנים משובחים רבים אחרים.

האלבום נמכר בפורמט של תקליט ויניל בחנות האוזן השלישית בתל אביב וכן בפורמט דיגיטלי, על דיסק און קי, ובתקליטור. ניתן לרכוש את האלבום בדפי bandcamp של נדל ועבר הדני. האלבום יצא גם בפורמט מיוחד לאוהדי הפועל תל אביב, ומלבד המיתוג העיצובי, הוקלט לפורמט זה בעיבוד חדש השיר  "אדומה שלי",  עם לא פחות מ-20 מנגני האלבום!

את עטיפת האלבום עיצב חגי מרום. צילום אריק איינשטיין: יעקב אגור (מתוך אוסף יעקב אגור, באדיבות המרכז הישראלי לתיעוד אמנויות הבמה, אוניברסיטת תל אביב)

כל הכרטיסים למופע ההשקה, ביום שישי הבא – אזלו. לאור הביקוש יתקיים מופע נוסף בבית היוצר בנמל תל אביב, ב-2 במרץ.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *