פינת הקומוניקט

יול 25

(צילום: יח"צ)

עובדיה חממה יוציא אלבום שני משירי הרב קוק והשיר הראשון מתוכו, בו מתארח צמד רעים הוותיק, הוא "אהבת חינם", מסר אקטואלי תמיד ועוד יותר בימים שאחרי ט' באב.

 

עובדיה חממה, מיוצרי המוסיקה היהודית הבולטים והמוערכים ("אנא בכח"), משחרר שיר ראשון מתוך פרויקט חדש שבדרך, אלבום שני משירי הרב קוק.

אחרי "מרחבים", האלבום השאפתני ופורץ הדרך שיצא בשנת תשע"א, לא פגו כוחות המשיכה של טקסטים שכתב הרב קוק למעיינות היצירה של חממה. "אהבת חינם" היא סנונית ראשונה מתוך האלבום שבדרך. השיר מבוסס על טקסט פשוט ומוכר של הרב קוק, שמזכיר לכולנו מה התרופה לעולמנו וכמה שהיא נחוצה על אחת כמה וכמה בימינו אנו.

"ואם נחרבנו ונחרב עימנו העולם על ידי שנאת חינם,
עוד נשוב להיבנות ועימנו העולם יבנה על ידי אהבת חינם"

לדברי חממה, "כשבחנתי מה הקולות הנכונים להתארח בשיר הזה,  ידעתי שבטקסט קצר שחוזר על עצמו, יש חשיבות רבה במיוחד להרמוניות הקוליות, והבחירה ב'צמד רעים' הייתה טבעית. הצמד חמד הזה, חוגג חמישים שנות קריירה מפוארת. 'אהבת חינם' התלבש עליהם מהרגע הראשון ומהווה נדבך נוסף וחשוב במסע הפסקול הארץ ישראלי שלי".

האלבום החדש, צפוי לצאת בע"ה במהלך החורף הבעל"ט וגם בו יתארחו ממיטב האומנים והמבצעים, המרכיבים את הצליל הרחב של המוסיקה היהודית בדורנו.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *