פינת הקומוניקט

אוק 08

(צילום: באדיבות הליקון)

ליידי גאגא מככבת ושרה בסרט "כוכב נולד", לצד בראדלי קופר שגם ביים. זו הגרסה המוזיקלית השלישית לסרט, ורביעית בכלל. הפסקול כולל 19 שירים במגוון רחב של סגנונות מוזיקליים ועוד 15 קטעי דיאלוגים.

 

לרגל עליית "כוכב נולד",  בכיכובם של ליידי גאגא, זוכת שישה פרסי גראמי, ובראדלי קופר (שגם ביים את הסרט), יוצא הפסקול הרשמי והוא זמין עתה בשירותי המוזיקה הדיגיטליים.

הפסקול כולל 19 שירים במגוון רחב של סגנונות מוזיקליים ו- 15 קטעי דיאלוג, הכוללים את אותם רגעים שייקחו את המאזינים למסע המשקף את חווית הצפייה בסרט. הפסקול  עוקב אחר הקשת המוזיקלית והמסע הרומנטי של שני הכוכבים הראשיים, קופר בתפקיד כוכב הרוק ג'קסון מיין וליידי גאגא (סטפני ג'רמנוטה בשמה האמיתי), כאלי, הזמרת הצעירה והאלמונית. הפסקול כולל את השירים Shallow (הסינגל שכתבו גאגא, מארק רונסון ושותפים נוספים), ו-Maybe It's Time, שמככבים בטריילר של הסרט. גאגא וקופר כתבו, בנפרד, את רוב השירים, ותרמו גם לוקאס נלסון, דיאן וורן ועוד. ליידי גאגא גם שרה בסרט, בצרפתית, את La Vie En Rose המפורסם, של אדית פיאף.

כאמור, מגלם קופר את הזמר המפורסם ג'קסון מיין, אשר נקלע להופעה קטנה, בבר אפלולי, וצופה באלי, זמרת אנונימית, ביישנית וחסרת ביטחון. בעוד ג'קסון מנסה לשכנע את אלי לקפוץ למים העמוקים של עולם המוזיקה, הוא נשבה בקסמיה והשניים מתאהבים. מיין לוקח את אלי תחת חסותו, אך בעוד הקריירה שלה נוסקת, הוא מתמודד עם אלכוהוליזם, קשיים בקריירה ומשבר עמוק בחייו, המשפיע על אהבת השניים. 

זו גרסה רביעית לסרט. הראשונה, ב-1937 , הייתה דרמה בכיכובם של פרדריק מארץ' וג'נט גיינור, וגיבוריה היו שחקן קולנוע מפורסם ואישה צעירה שחולמת להיות כוכבת. הגרסה המוזיקלית הראשונה, בכיכובם של ג'ודי גרלנד וג'יימס מייסון, נוצרה ב-1954 . הגרסה המפורסמת ביותר, מ-1976 , היא בכיכובם של ברברה סטרייסנד וכריס כריסטופרסון. כעת, כאמור, ליידי גאגא, לראשונה בקולנוע, נכנסת לנעליה של סטרייסנד הגדולה.

גאגא שיבחה את שותפה לסרט, קופר. "הרגשתי מאוד בטוחה אתו. הוא כמו נינג'ה, כל כך מדויק, אבל גם מאוד פתוח וחופשי כך שהיה נפלא לעבוד על הסרט. זו הייתה חוויה נהדרת. בכל פעם שהתחלנו לצלם סצנה הרגשנו כולנו שאנו בתוך החיים עצמם. זה לא היה 'משחק'. זה היה אמיתי לגמרי".

הסרט, שהופק בתקציב של כ-36 מיליון דולר, הכניס עד כה למעלה מ-42 מיליון דולר בארצות הברית ועוד 14 מיליון בעולם.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *