פינת הקומוניקט

ינו 24

(צילום: באדיבות yes )

בחודש הבא תשודר ב-yes EDGE הסדרה "פאנץ'", המתרחשת בסצנת הסטנד-אפ הישראלית, בשנות ה-90 , על רקע היריבות בין שני מועדונים בולטים. יוצרי הסדרה, המבוססת על סיפורים אמיתיים מאותה תקופה ועל קומיקאים שהחלו את הקריירה באותה תקופה, הם עמית ליאור, שבי זרעיה, רועי עידן, אורי גרוס (שגם הפיק), ורן שגב.

 

 

"פאנץ'", סדרה הדרמה המקורית החדשה של yes לוקחת את הצופים לתוך הסצנה הסוערת של מועדוני הסטנד אפ בשנות ה-90 . הסדרה מבוססת על סיפורים אמיתיים הקשורים במועדון  ה"דומינו גרוס" המיתולוגי ששלט באותה תקופה, ומועדון ה"קאמל קומדי קלאב" החדש והנוצץ שקם ואיים על ההגמוניה.

הצופים יוכלו לנסות לזהות מי הם אותם קומיקאים צעירים שמובילים את הסדרה ונמצאים באותם ימים בתחילת דרכם, וכיום מהווים את עמוד השדרה של הבידור והטלוויזיה בישראל.

הסדרה מדלגת אחורה בזמן אל תחילת שנות ה-90 , כאשר לעיתון היה כוח, ביפרים היו מאסט, האינטרנט היה שמועה, טלפון נייד היה רק לעשירים וכולם רק התחילו לחשוש מהדבר החדש הזה – ערוץ טלוויזיה מסחרי. זמנים בהם מערכות היחסים, האנשים וגם החלומות שלהם, היו פשוטים, ישירים ופחות ציניים.

במרכז הדרמה, יחסים מורכבים בין אב ובנו: חמי פרוסט (צחי גראד) מנהל ה"הפיצה פאנץ'", מועדון סטנד אפ קטן ואיכותי בעל כריזמה ואמת אמנותית בלתי מתפשרת, אשר הפך לגורו עבור הסטדנאפיסטים הצעירים. מולו עומד מיכאל (מאור שוויצר), הבן שלו, צעיר מוכשר ואמביציוזי שחוזר מאמריקה, מלא ברעיונות חדשים כיצד לנצח את המועדון החדש שמוקם להם מתחת לאף. זוהי מלחמה בין שתי תפיסות עולם: ה"פיצה פאנץ'" והעולם הישן שמהווים גם בית וגם כלוב של זהב עבור צעירים שמגיעים לתל אביב, חמושים בחלום בוער, לכל אחד מהם סיפור ומקום ממנו הגיע, שמוכנים לעשות הכול בשביל לקרוע את הקהל מצחוק  – לעומת הבמה הנוצצת, האולמות המלאים, הפרסום והכסף שמציע המועדון החדש, "השוקן קומדי קלאב".

"פאנץ'" חושפת את הדרמה והטרגדיה ששולטות בחייהם של אותם קומיקאים צעירים, והחומר האפל ממנו עשויות הבדיחות שהם מספרים כל לילה על הבמה. זהו סיפור על הרצון הנואש באהבה, הכרה ובפרסום, כסף ויצרים ותככים, משפחה וחברות ובגידה. סיפורם של  אנשים צעירים שעושים אמנות שעד אז לא הייתה מוכרת בישראל, האמנות הקשה והאכזרית מכולם, זאת של השולף הבודד עם המיקרופון.

עוד מככבים בסדרה: אורלי זילברשץ, עוז זהבי, רון שחר, דר זוזובסקי ולצידם שחקנים צעירים המגלמים את דמותם של הסטנדאפיסטים של התקופה: איתי זבולון, דני קומושביץ, נווה צור, נועם לוגאסי , מוחמד נעמה ושי יום טוב. שחקן אורח: גיל קופטש.

יוצרים: עמית ליאור, שבי זרעיה, רועי עידן, יואב גרוס (שגם הפיק), רן שריג. במאי: דרור סבו.

הסדרה תשודר ב-VOD החל ב-25 בפברואר, וב-yes EDGE מ-27.2 .

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *