פינת הקומוניקט

יונ 04

(צילום: יח"צ)

לקראת יום השנה העשרים למותו של מאיר אריאל, והמופע לזכרו שיתקיים בחודש הבא, יצא שיר חדש שלו, "משורר", שכתב וביצע בערב שירי משוררים בתל אביב בשנת 1987 .

 

 

על גדולתו ועוצמתו של המשורר, המוזיקאי והמבצע מאיר אריאל, נאמר ונכתב רבות, בחייו ואולי אף יותר מכך לאחר מותו.

עשרים שנה מאז לכתו בטרם עת, ביולי 1999 ,יוצא שיר חדש שלו. לראשונה זה אינו טקסט שנמצא במגירה, כי אם מילים בקולו שלו שהפכו לשיר בעיבוד מפתיע ומרגש של המפיק פטריק סבג, שגם יצר את הקליפ המלווה את השיר.

"משורר" הוא קטע דיבור מולחן שנכתב ע"י מאיר אריאל עבור ערב שירי משוררים שהתקיים ב-1987 במרכז סוזן דלל בתל אביב. המפיק והמוזיקאי מיקי שביב הזמין אותו להנחות את הערב וזהו אחד מקטעי המעבר בין השירים, אשר נכתבו והוקראו ע"י מאיר. הקטע המלא מאותו ערב מופיע גם בספר החדש "ד"ר התחכמות", שהופק לציון עשרים שנה למותו של מאיר.

בנוסף, "שרים מאיר אריאל", המופע השנתי לזכרו, חוזר לבמה בחודש הבא, לאחר שלא התקיים בארבע השנים האחרונות. המופע, בזאפה LIVE פארק בראשון לציון, יתקיים ב-16 ביולי, יומיים לפני יום השנה העשרים למותו של מאיר, בהשתתפות אמנים רבים, ביניהם ילדיו, אהוד אריאל ושחר אריאל, אביב גפן, ברי סחרוף, ריטה, יובל דיין, שלום חנוך, אמיר דדון ועוד. רשימת האמנים המלאה מתפרסמת באתר קבוצת זאפה, המפיקה את המופע. יואב קוטנר יערוך וינחה. ניהול אמנותי של מאיה פוגל והניהול המוזיקלי של יהודה עדר.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *