פינת הקומוניקט

יול 04

(צילום: באדיבות הליקון)

סרטו של דני בויל "יסטרדיי" יוקרן החל מהערב, מלווה בפסקול משירי הביטלס, בביצוע כוכב הסרט, הימש פאטל. הקומדיה המוזיקלית שכתב התסריטאי ריצ'רד קרטיס, מתרחשת בעולם שבו להקת הביטלס מעולם לא התקיימה ורק אדם אחד, זמר צעיר ולא כל כך מצליח, הוא היחיד שיודע על קיומה ומכיר את שיריה.

 

ריצ'רד קרטיס (נוטינג היל), כתב את התסריט, ודני בויל (נער החידות ממומביי), ביים את "יסטרדיי", סרט המתבסס על ההנחה שלהקת הביטלס מעולם לא התקיימה ואיש לא שמע עליה, למעט אדם אחד: ג'ק (הימש פאטל, משחקני אופרת הסבון הבריטית "איסטאנדרס"), זמר ויוצר כושל. לילה אחד מתרחשת בעולם כולו הפסקת חשמל וג'ק, שהיה בדרכו הביתה, נדרס ע"י אוטובוס ומאבד את ההכרה. כאשר הוא מתעורר מתברר לו שמשהו מוזר ומפחיד מתרחש: איש אינו מכיר את שירי הביטלס, איש אינו יודע שבכלל הייתה להקה כזו. כשהוא שר את שירי הביטלס, מניחים שהוא זה שכתב אותם. ג'ק הופך לסופרסטאר עולמי.

לצידו של פאטל מופיעים בין היתר לילי ג'יימס, קייט מקינון, ג'יימס קורדן בתפקיד עצמו ואד שירן (שמנסה לשכנע את ג'ק לעשות שינוי קטן ולשיר היי דוד במקום היי ג'וד).

במקביל לסרט יצא פסקול שבו, נוסף למוזיקה המקורית של דניאל פמברטון, שירים של הביטלס בביצוע פאטל, ביניהם כמובן שיר הנושא, "משהו", "בחזרה לברית המועצות", "היא אוהבת אותך", "לילה של יום מפרך" ועוד.

לדברי פאטל, "הסרט הזה מציג את השירים הקסומים של הביטלס לקהל צעיר שלא זכה להאזין להם, אבל נועד גם למעריצים הוותיקים של הלהקה. אני מעריץ שלהם מאז ילדותי, בזכות אמא שלי שאהבה לשמוע את הביטלס. השתדלנו להישאר נאמנים לשירים, אבל גם לעשות אותם 'של ג'ק'. מאוד נהניתי לחזור לשירים הנפלאים האלה ולבצע אותם בדרך שלי".

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *