פינת הקומוניקט

יול 29

(צילום: יח"צ)

שיר חדש נוסף של מאיר אריאל ז"ל, "פילוג", מתוך הפרויקט "משורר אחד" של פטריק סבג, שהלחין את מילותיו של המשורר שמת לפני עשרים שנה. ההקלטה הנדירה של הטקסט, מעין נאום בחירות מאולתר, נעשתה בהופעתו האחרונה של מאיר במועדון בארבי בתל אביב, ב-1999 .

 

 

"פילוג" הוא שיר שני מתוך הפרויקט ״משורר אחד״, שכולו מילים של מאיר אריאל, שהפכו בקולו שלו לשירים מולחנים בהפקה של פטריק סבג.
 
ביוני האחרון, לקראת ציון עשרים שנה ללכתו של מאיר אריאל, שוחרר לראשונה "משורר", שיר חדש בקולו שלו שהולחן והופק על ידי פטריק סבג והתקבל בהערכה אדירה בכל תחנות הרדיו. השיר הגיש את קולו המזוהה והעמוק של מאיר אריאל, בהפקה המחוברת לזמננו. מילותיו, והאינטונציה בה נאמרו, חוברו בכישרון רב ללחן והפקה שאי אפשר היה להישאר אליה אדישים.

כעת נחשף השיר ״פילוג״, השני בסדרה, והפעם פטריק השתמש בהקלטה נדירה מהופעתו האחרונה של אריאל במועדון הבארבי בתל אביב, ב- 1999. כהקדמה לשיר "טרמינל" החליט מאיר, באופן ספונטני, לשאת נאום בחירות מאולתר. קטע קצר זה הפך בידו של סבג לשיר חדש ונוקב אקטואלי מתמיד. נצ'י נצ' (רביד פלוטניק), הצטרף בקולו להקלטה החדשה של סבג.

לדברי סבג, "תמיד חלמתי לעבוד עם מאיר אריאל. בתור נער בתיכון באשדוד, הגשתי הצעה בחוג לספרות להכריז עליו כמשורר הלאומי שלנו. כבודו של ביאליק במקומו, אך בשבילי מאיר אריאל הוא סמל של ישראליות: הקיבוצניק מתל אביב, שומר מסורת חילוני, השפעות של בוב דילן ושלמה המלך. בשנת 1995 פגשתי את מאיר אריאל בפעם הראשונה וגם האחרונה, זאת הייתה פגישה קצרה ומהירה בין הופעות בצפון. שחר, בנו של מאיר, הציג ביננו: ״אבא, תכיר – זה פטריק והוא כתב את השיר שאהבת, 'צל כבד'. אני פניתי למאיר בהתרגשות ואמרתי לו שהוא המשורר הלאומי שלי ואז ענה לי מאיר בדרכו המיוחדת: 'תשמע בחור צעיר, אולי אני לאומי אבל משורר?! זה כבר יותר מדי…'. זאת הייתה תמצית גאונותו של מאיר בעיני. להיות הכל בשורה אחת: צנוע, יהיר, מצחיק ונוקב".

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *