פינת הקומוניקט

אוג 19

(צילום: יח"צ)

לקראת מופע חגיגי של נקמת הטרקטור, לציון 30 שנות יצירה, הקליטה הלהקה קאוור בעברית ל"תיבת נח" של סרג'יו אנדריגו, יחד עם ברי סחרוף, שהפיק את האלבום הראשון של הלהקה ויתארח בהופעה יחד עם חברי ההרכב המקורי, גרין ודני מקוב.

 

 

נקמת הטרקטור, מלהקות הרוק הוותיקות בישראל, מציינת 30 שנות יצירה המושתתות על רוקנ'רול משובח, בהופעה חגיגית ומיוחדת שתתקיים ב-31 באוגוסט, באמפי שוני. בהופעה יארחו את ברי סחרוף, שהפיק את אלבומם הראשון, ואת חברי הלהקה המקורית, גרין ודני מקוב. לקראת המופע נכנסו חברי הלהקה וברי סחרוף לאולפן, להקליט את השיר "תיבת נח", של סרג'יו אנדריגו,  שתורגם מאיטלקית ע"י ברברה חיימי.  

לדברי אבי בללי, מנהיג הלהקה:  "בפגישה מקרית עם ברי, חלקנו את חוויותינו המוזיקליות מימי ילדות בבית הורינו והימים הראשונים של הטלוויזיה בארץ, ולאו דווקא מעולם הרוק ' שלנו'. פסטיבל סן רמו האיטלקי היה מאוד נוכח ואהוב עלינו, וזכרנו חוויה דומה משיר מאוד מסוים ויוצא דופן, 'תיבת נח'. אני גדלתי בבית שבו אבי ז״ל דיבר איטלקית כשפת אם. הוריו נולדו באי היווני קורפו, והשפה האיטלקית הייתה שגורה שם. תמיד ידעתי ש'הספינה שטה', כמשל לגורלנו הלא ידוע בחיים.  עם התבגרותנו, הבנו גם את ההקשר של 30 שנות עשייה, המציאות הפוליטית והדאגה סביב ההתחממות הגלובלית  שמוצאת מקום גם כאן בשיר – כאוס, אפוקליפסה, כאב, זעם, אכזבה וחוסר צדק לצד הניחום בידיעה ש'הספינה שטה', והדברים קורים כמו שקורים ולאדם יש את ברירת שחרור המחשבה. הזיכרונות כאדם והסקרנות כמוזיקאי בנוסף לתזמון המציאות בעולם ובארצנו, הובילו אותי להזמין את ברי כידיד ותיק וכמפיק האלבום הראשון, לקחת חלק בביצוע השיר והכנסתו לעולם המוזיקה הישראלית".

במהלך השנים פיתחה הלהקה קריירה מוזיקלית ענפה ומגוונת הכוללת תשעה אלבומים ( כולל אלבום פיוטים), הופעות מסוגים שונים ושיתופי פעולה ייחודיים שהנפיקו שירים אשר הטביעו חותמם בתרבות הישראלית וקיבעו את מעמדם גם כלהקת רוק ישראלית וגם כלהקה אמנותית שונה ולא צפויה אשר משלבת מוזיקה, מחול, קולנוע ותיאטרון.

לאמפי שוני הם מגיעים בפעם הראשונה לערב ייחודי, אנרגטי ומרגש עם להיטיהם הגדולים מכל הזמנים, ביניהם משחק של דמעות, אדון הסליחות, היא, אופניים וספר, עפיפונים (גם הוא קאוור ללהיט בשם זה של להקת סיימון דופרי והקול הגדול), שקט, אדרנלין ועוד ועוד, רבים וטובים.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *