פינת הקומוניקט

ספט 10

(צילום: יח"צ)

אלבום חדש לאריאל זילבר, "בשמחה", 13 שירים המבטאים חיפוש אחר מהות ועומק בחיים, תפילה לרפואה וגאולה, ואהבה שמעמיקה עם השנים.

 

"בשמחה", אלבומו החדש של אריאל זילבר, יצא לאור בתחילת חודש אלול, תקופה שמסמלת התחלות חדשות: תחילת שנת הלימודים, תחילת תקופת הסליחות, רגע לפני ראש השנה, והכל בשמחה, מתוך ידיעה ותקווה לאושר, שלום ושמחה לעם ישראל ולעולם כולו.

האלבום החדש כולל 13 שירים, חלק מהטקסטים נלקחו מן המקורות והאחרים נכתבו ע"י אריאל עצמו, רעייתו שושנה זילבר, נתן אלתרמן ומנורה חזני. את כל הלחנים הלחין אריאל. על ההפקה המוסיקלית של האלבום אחראים מספר מפיקים, ביניהם בנו של אריאל, רועי זילבר וננסי ברנדס.

באלבום סגנונות מוסיקליים שונים כמו שרק אריאל זילבר יודע ליצור. המיוחד ביותר, הינו השיר "תרגיל", אשר כולל את כל 12 הסולמות בעלייה, ואז בירידה בחזרה, כאשר אז גם המילים מושרות לאחור.

השירים מאופיינים במהלכי חייו של אריאל, בחיפוש אחר מהות ועומק בחיים. הנפש שלא מפסיקה לבקש תשובות והקשר שלה לגוף (נודדת), הרצון והתפילה לרפואה ולגאולה, (רפאנו השם, הגאולה), האהבה בתוך הבית שהופכת לעמוקה ויפה יותר עם השנים (היא השיר), הקושי והחשש כאשר חלילה הבית עשוי להתפרק (תרגיל), והשאיפה לחזור לאזור המוגן של גן העדן. הקשר שבין האדם כפרט והטבע שסביבו (קרן ראשונה), הצער על המרחק מיסודות העם היהודי  בצעירותו (לא שמעתי), והדאגה העמוקה לעם ישראל כפי שהיא משתקפת בשירו של נתן אלתרמן (אז אמר), שמצביע על הקושי של עם ישראל לראות את גדולתו, והתקווה לגאולה שלמה בארץ ישראל, (מרוב דובים). בסוף נסגר המעגל, חזרה אל השיר "הגאולה", הפעם רגוע יותר, לעומת הזעקה הגדולה שמשתקפת בעיבוד של ננסי בתחילת הדיסק. מעין קבלה של עובדת החיים שלכל יש זמן ועת.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *