פינת הקומוניקט

ספט 10

(צילום: באדיבות הליקון)

אלבום חדש לאיגי פופ, free , בו הוא משתף פעולה עם המלחין ונגן החצוצרה לרון תומאס והגיטריסטית והמלחינה נובלר. באלבום, מלבד הסינגל "ג'יימס בונד", שיר של המשורר דילן תומאס.  לדברי איגי, "באלבום הזה אמנים אחרים מדברים בשבילי, אבל הקול הוא שלי".

 

איגי פופ, המוזיקאי האגדי, משחרר את אלבום האולפן ה-18 שלו,  free , הכולל את הסינגל "ג'יימס בונד", ואת שיר הנושא, שנחשפו טרם יציאת האלבום. לצידם, שיר ידוע של המשורר הוולשי, דילן תומאס, do not go gentle into the good night . שותפיו של איגי ליצירת האלבום הם המלחין ונגן החצוצרה לרון תומאס, והגיטריסטית והמלחינה נובלר.

לדברי איגי, "זהו אלבום בו אמנים אחרים מדברים בשבילי, אבל הקול הוא שלי. לקראת סוף סיבוב ההופעות הקודם הרגשתי בשל להיפטר מתחושת חוסר הביטחון ששלטה בחיי ובקריירה שלי משך תקופה ארוכה. יחד עם זאת הרגשתי מרוקן. הרגשתי שמתחשק לי לשים משקפי שמש, להסתובב ולהתרחק מהכל.

רציתי להיות חופשי. אני יודע שזו אשליה וחופש הוא רק משהו שאתה מרגיש. אבל כל חיי אני חי באמונה שרגשות זה כל מה שחשוב, כל מה שצריך. לאו דווקא אושר או אהבה, אלא תחושת החופש, ותחושה זו היא שהולידה את האלבום. המוזיקה שינתה כיוון ובמקום להתעסק בחיים שלי, בבעיות שלי, לנסות ולפרש את השירה, הפואטיקה, של אמנים אחרים.

אפשר לומר שהאלבום הזה פשוט קרה, ואני אפשרתי לו לקרות".

האלבום החדש התקבל בביקורות חיוביות, בין השאר ברולינג סטון, שהעניק לו שלושה כוכבים וחצי, האינדיפנדנט (ארבעה), והאן.אם.אי (ארבעה).

 

2 comments

  1. מיקי הרטבי /

    נהדר!

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *