פינת הקומוניקט

אוק 08

(צילום: באדיבות הליקון)

מהדורה חדשה ומורחבת של "אבי רוד", בהפקת ג'יילס מרטין, לציון חמישים שנה להוצאת התקליט המקורי אותו הפיק אביו, ג'ורג' מרטין. ההוצאה המחודשת כוללת 23 הקלטות גולמיות, דמו, רבות מהן נחשפות לראשונה על אלבום רשמי של הביטלס.

 

 

פול מקרטני: "מסע ההקלטות של הביטלס עבר דרך פיתולים רבים ומרגשים, והנה אנו כיום, עדיין משתאים מול הקסם הזה".

אבי רוד הוא האלבום האחרון שהביטלס הקליטו יחד, אם כי אחריו, ב-1970 , יצא עוד תקליט אחד, let it be . אבי רוד יצא ב-26 בספטמבר, לפני חמישים שנה (אגב, באותו יום, בישראל, יצא לאור גיליון הבכורה של להיטון), בהפקתו של ג'ורג' מרטין. בנו, ג'יילס, אחראי להפקת ההוצאה המחודשת של אלבום המופת של הביטלס, ולמיקס החדש – לצד הטכנאי סם אוקל – של 17 הקטעים המקוריים, שהוקלטו על שמונה ערוצים. לצידם נכללים במהדורה החדשה עוד 23 הקלטות וקטעי דמו שקדמו לשירים כפי שהם מוכרים לנו מהאלבום,

אבי רוד הוא האלבום השלישי של הביטלס שיוצא במהדורת-יובל חדשה ומורחבת, במלאת לו חמישים שנה. קדמו לו, בשנה שעברה, הביטלס (האלבום הלבן הכפול), וסרג'נט פפר, לפני שנתיים.

ההוצאה המחודשת של אבי רוד יוצאת במספר גרסאות, על דיסקים ותקליטי ויניל. הפשוטה ביותר מציעה דיסק או תקליט ויניל 180 גרם במיקס סטריאו חדש של האלבום המקורי. היוקרתית ביותר היא מהדורת-ויניל מוגבלת, מארז של שלושה תקליטי 180 גרם בהדפסה איכותית, הכוללים את האלבום המקורי, במיקס סטריאו חדש, ועוד 23 הקלטות נוספות. אגב, אבי רוד יצא במהדורה מוגבלת גם על תקליט שעליו מוטבעות תמונות העטיפה הקדמית והאחורית של האלבום המקורי.

בגרסת הדיסק, מעריצי ואספני הביטלס יוכלו לבחור בין מהדורת הדה-לוקס הכוללת 40 קטעים, ומהדורת הסופר-דה-לוקס, עם שלושה דיסקים ועוד דיסק בלו ריי דולבי, יחד עם חוברת עבה של צילומים, רבים מהם של לינדה מקרטני ומתפרסמים לראשונה, וטקסטים המתעדים את הקלטת אבי רוד, שיר אחר שיר.

לדברי ג'יילס מרטין, "הקסם נובע מהלהקה שמנגנת בכל הכלים, בשילוב של קולות הביטלס והיופי של עיבודי השירים. המטרה שלנו הייתה להבטיח שהכל יישמע רענן ומרשים כמו ביום שהוקלטו".

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *