פינת הקומוניקט

אוק 11

(צילום: באדיבות הליקון)

האלבום  2020 כבר היה מוכן ולהקת בון ג'ובי תכננה להוציא אותו  בחודש מאי, אבל אז הגיעה הקורונה, והריגתו של ג'ורג' פלויד לעיני המצלמה והמחאה שפרצה בעקבות מותו, וג'ון בון ג'ובי הבין שהוא חייב לחזור לאולפן כדי להתייחס גם לנושאים האלה.

 

 

להקת בון ג'ובי הוציאה בשבוע שעבר את האולפן החדש וה- 15 שלה "2020". האלבום  שתוכנן לצאת במקור ב- 15 במאי, כבר הושלם למעשה, והתייחס בשמו לשנת הבחירות המאתגרת והגורלית בארה"ב. בתחילת השנה, יחד עם כל אמריקה, ג'ון בון ג'ובי מצא את עצמו באופן בלתי צפוי, חווה מגפת קורונה עולמית. ואז, קרה המקרה המזעזע של מותו של ג'ורג' פלויד והמחאה עבור שוויון גזעי, שהגיעה מיד לאחר מכן. בון ג'ובי הבין שיש אפילו עוד דברים להגיד על שנת 2020 מלבד הבחירות. כך נולדו באולפן הביתי שלו השירים American Reckoning ו- Do What You Can, הנוגעים באירועים אלו, והם שהפכו את האלבום לשלם.

בון ג'ובי, הידוע בעבודה הפילנתרופית שלו, בילה את השבועות הראשונים להסגר בעזרה לאנשים במצוקה באמצעות המסעדה שלו JBJ Soul Kitchen Community Restaurant בניו ג'רזי. ג'ון הונצח על ידי אשתו, שוטף כלים במסעדה, והתמונה פורסמה ברשתות החברתיות תחת הכותרת If You Can't Do What You Do… Do What You Can. מוחו של כותב השירים החל לפעול מיד ושיר שלם נוצר ביום שאחרי ושמו Do What You Can. במקום לשחרר את השיר, ג'ון כתב ושר את הבית הראשון ואת הפזמון וביקש מהמעריצים לכתוב את הבית שלהם לשיר, שמספר את סיפורם. התוצאה הייתה, אלפי בתים שנוצרו על ידי מעריצים, שוברי לב וגם מחממי לב.

הגרסה הסופית של השיר שכתב בון ג'ובי בוצעה לראשונה  על ידי הלהקהבגרסה בספיישל הצדקה Jersey4Jersey עטור הכוכבים, שגייס 6 מיליון דולר למדינת ניו ג'רזי שנפגעה קשות בזמן המגיפה. לאחר מכן הוקלט השיר לאלבום שיצא עתה. מהדורת הדה-לוקס המורחבת כוללת ביצוע לשיר יחד עם השחקנית והמוזיקאית ג'ניפר נטלס.  
מאז הוקמה ה-1983 להקת בון ג'ובי כבשה את מקומה בין אצולת הרוק העולמי ונכנסה להיכל התהילה של הרוקנרול וגם להיכל התהילה של כותבי השירים. הלהקה מכרה בעולם למעלה- 130 מליון אלבומים, הנפיקה מספר רב של להיטים המנוניים, הופיעה אלפי הופעות בלמעלה מ- 50 מדינות (כולל בישראל), מול 35 מיליון צופים ובעשור האחרון בלבד הכניסה מעל מיליארד דולר ממכירות כרטיסים להופעותיה בעולם.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *