פינת הקומוניקט

אוק 12

(צילום: באדיבות הליקון)

לציון 80 שנה להולדתו של ג'ון לנון יצא היום במגוון פורמטים אוסף משיריו שעברו ניקוי קפדני ומיקס חדש, אנלוגי. האלבום gimme some truth the ultimate mixes  . נקרא על שם שיר של לנון מהאלבום imagine שיצא ב-1971 .

 

האוסף כולל 36 שירים של ג'ון לנון. יוקו אונו ושון אונו לנון הפיקו את האלבום. כל השירים עברו ניקוי קפדני ומיקסים חדשים במכשירים אנלוגיים בלבד, באולפני הנסון בלוס אנג'לס ואבי רוד בלונדון, תחת פיקוחו של טכנאי ההקלטות זוכה הגראמי, פול היקס.

האוסף כולל שירים מכל אלבומיו של לנון בחייו ולאחר מותו, החל ב-plastic ono band שיצא ב-1970 ועד האלבום milk and honey מ-1984 . מהדורת הדה-לוקס כוללת מדבקה לרכב, פוסטר דו-צדדי של לנון, וחוברת עם מילים לשירי האלבום ודברי רקע עליהם של יוקו, ג'ון ואנשים שעבדו איתם. עוד בחוברת, מאות צילומים, חלקם מתפרסם לראשונה, ומכתבים של ג'ון (כולל זה ששלח ב-1969 למלכה אליזבת ובו הודיע כי הוא מחזיר את תואר האבירות שקיבל – MBE – בגלל תמיכתה של בריטניה בניגריה במלחמה נגד ביאפרה ובארה"ב, נגד וייטנאם, "וכמחאה על כך שהסינגל 'קולד טרקי' מידרדר במצעד").

בחוברת, כתבה יוקו על בעלה המנוח: "ג'ון היה אדם מבריק עם חוש הומור נפלא. הוא האמין באמת ובכך שהכוח של האנשים ישנה את העולם. וזה יקרה. על כל אחד מאיתנו מוטלת האחריות לראות לנגד עינינו עולם טוב יותר, למעננו ולמען ילדינו. האמת היא מה שאנו יוצרים. היא בידינו".

האוסף יוצא, היום, במגוון פורמטים, כולל עותק דיגיטלי, בלו ריי אודיו, דיסק כפול, אלבום ויניל כפול ואלבום של ארבעה תקליטים.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *