פינת הקומוניקט

מאי 31

(צילום: באדיבות יוניברסל מיוזיק)

באלבומו החדש reprise חוזר מובי לכמה מהיצירות הגדולות שלו, שהוקלטו מחדש עם תזמורת סימפונית מבודפשט וזמרים אורחים, ביניהם גרגורי פורטר, ג'ים ג'יימס, מארק לאנגן וכריס כריסטופרסון.

 

בסוף השבוע האחרון הוציא מובי את אלבום האולפן ה-19 שלו, בחברת התקליטים דויטשה גרמופון המתמחה במוזיקה קלאסית. האלבום reprise מציג הקלטות חדשות, יחד עם ה"בודפשט ארט אורקסטרה", לכמה מהשירים הידועים ביותר בכמעט 30 שנות קריירה מוצלחת של המוזיקאי ריצ'רד מלוויל הול שבחר בשם "מובי" כמחווה לקרוב משפחתו המפורסם, הסופר בן המאה ה-19 הרמן מלוויל, שספרו הידוע ביותר הוא "מובי דיק".

הרעיון לאלבום נולד לאחר הופעה של מובי עם הפילהרמונית של לוס אנג'לס, ב-2018 , בביצועים קונצרטנטיים לשיריו. נציג של חברת דויטשה גרמופון נכח באירוע והציע למובי להקליט אלבום עם תזמורת סימפונית. מובי הסכים ברצון והחל בתהליך בחירת השירים ולאחר מכן הקלטות דמו שלהם, עם הרכב קאמרי שאליו צורפו גיטרות, פסנתר, תופים וכלי הקשה. ההקלטות, יחד עם עיבוד ראשוני לתזמורת סימפונית, נשלחו להונגריה ושם נעשו ההקלטות עם הבודפשט ארט אורקסטרה.

לדברי מובי: "לפעמים, אתה רוצה פשוט קשר כן וישיר (עם הקהל). השימוש בכלים אקוסטיים וקלאסיים מאפשר לך להעצים את הסיכוי שקשר כזה אכן יתקיים. אינני יודע אם הצלחתי להשיג זאת באלבום, אבל זו הייתה המטרה".

לפני כחודשיים שוחרר ליוטיוב השיר הראשון מתוך האלבום, porcelain בו התארח ג'ים ג'יימס, גיטריסט-זמר ומנהיג להקת מיי מורנינג ג'קט. בין האורחים הנוספים באלבום, זמר הסול גרגורי פורטר, הזמרת סקיילר גריי, המלחין והמוזיקאי אנג'לו בדלמנטי, זמר הגוספל דייטריק האדון (why does my heart feel so bad ), מארק לאנגן וכריס כריסטופרסון עם the lonely night והזמרת מינדי ג'ונס בביצוע לשיר היחיד באלבום שאינו של מובי, "גיבורים" של דייויד בואי.

יצירת האלבום תועדה לסרט שישודר באפל טי.וי ואמזון פריים.

 

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *