פינת הקומוניקט

יונ 22

(צילום: באדיבות יוניברסל מיוזיק)

מחמוד, תגלית האירוויזיון 2019 הוציא עתה את אלבומו השני ghettolimpo ולדבריו, "אני מאוד גאה בו כי הוא מייצג חלק מחיי, ועדיין לא נמאס לי להאזין לו".

 

הזמר האיטלקי מחמוד (אלסנדרו מחמוד), בן לאמא איטלקייה ואב מצרי, פרץ לתודעה העולמית לפני שנתיים כאשר סיים במקום השני באירוויזיון שהתקיים בתל אביב. באותה שנה הוציא את אלבום הבכורה שלו. כעת יצא האלבום השני ghettolimpo בו הוא מציג בקולו הייחודי שילוב של ז'אנרים, פופ של פעם, לפני עידן הסטרימינג, עשיר ומלא כל טוב, וגם מעניק מבט מקדים אל הפופ האיטלקי העתידי שהוא אחד מנציגיו המצליחים.

לדברי מחמוד: "יותר משנתיים נשאתי בתוכי את השירים האלה, מנסה להבין מהו הדבר הזה שעומד לשנות את חיי. בזמן הזה הבנתי שאיני יכול להיות מה שמצפים ממני, ולעתים האשמתי את עצמי בכך".

בדרך לאלבום החדש הוא חזר אל אהבתו הגדולה, המיתולוגיה היוונית. "בילדותי קראתי את ספר המיתולוגיה, שוב ושוב, ותמיד ראיתי בדמיוני עולם בו נפגשים אלים ובני תמותה. יום אחד, במטוס, בדרך לתוניס, התחלתי לכתוב את המילים הראשונות על העולם הזה. תמיד אהבתי לכתוב תוך כדי טיסה ולכתוב על מסעות. אבל אז הגיעה המגפה והסגר וכבר לא היו טיסות, ולכן כמה מהשירים יישמעו מוזר, כי הם נכתבו אז, לפני שנתיים".

האהבה והמשיכה למיתולוגיה היוונית ניכרות גם בעטיפה: מחמוד בדמות נרקיס, המאוהב בדמותו הנשקפת במימי הנחל. דומה אבל לא זהה, הוא מדגיש. "נרקיס אוהב מה שהוא רואה, את עצמו. אני רואה את הדמות המשתקפת ולא מזהה את עצמי. המקום הראשון בפסטיבל סן רמו ולאחר מכן ההופעה באירוויזיון שינו את חיי".

האלבום החדש מכיל 15 שירים, חמישה מהם יצאו עוד קודם לכן, כסינגלים, ועתה שוחרר גם kobra מתוכו. שלושה מהשירים הם שיתופי פעולה עם אמנים אחרים. "לא רציתי למלא את האלבום ביותר מדי דואטים", הוא אומר. "אבל אני גאה מאוד בעבודה המשותפת, ובכלל באלבום, משום שהוא מייצג חלק מחיי, חלק ממני. אני מרגיש שהוא שייך לי, ולרגע לא משעמם לי להאזין לשירים האלה".   

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *