פינת הקומוניקט

יול 13

(צילום: יח"צ)

סינגל חדש של קותימאן  לקראת אלבום בינלאומי חדש שלו שייצא באמצע אוקטובר. בסינגל my everything מתארח דקל (אלרן דקל) שמשתף פעולה בחמישה קטעים באלבום החדש.

 

במהלך הקריירה המאד מסועפת שלו קותימאן לקח אותו ואותנו למסעות במקומות רחוקים, רחוקים מאד. בסינגל הראשון מתוך אלבום חדש, הוא חוזר, אין דרך אחרת לומר זאת, הביתה. הביתה מבחינתו זה חזרה לפסיכדליית פופ סול שיוצאת למסע מסחרר עם גרוב איטי ומחבק. הביתה זה גם לחזור ולשתף פעולה עם אלרן דקל, חבר ותיק מאלבום הבכורה של קותימאן, שכיום נחשב לקלסיקה מודרנית.

הסינגל החדש my everything הוא מהשירים האלו שאינם ממהרים לשום מקום, הדרך היא נינוחה והרגש מגיע בתנועה איטית ובטוחה, מזדהר כמו קרני השמש לעת שקיעה. כבר מהשנייה הראשונה, קותימאן ודקל משרטטים את הדרך, הדרך מהמדבר אל אוקיינוס של אהבה. מצב הרוח נע בין הכרת תודה לבין חרטה, אך נדמה כי קודם כל זה מכתב אהבה לאהובה הזו שיודעת לתת לנו את מה שאנחנו עדין לא יודעים שחיפשנו כל החיים האלו.

ההגשה הווקאלית של דקל מזכירה כאן את מייקל קינווקה ועושה געגוע בלב לכנות ולחום של ביל ווית׳רס, דקל נותר כמו שהוא לאורך כל השיר, ומותיר הרבה מקום פתוח למוסיקה שתשלים. קותימאן נותן ללחן את כל המרחב שאפשר לתת עם תופי אפרו מעורסלים וליין באס קלאבי ועל הכל שורה אווירת דיינר בלב מדבר, שמהרגע בו נכנסת פנימה, אתה מרגיש בבית.

כאמור זהו סינגל ראשון מתוך אלבום חדש בשם Open שיצא ב-14 באוקטובר. כמתבקש משם האלבום, יש בו הרבה אווריריות ומקומות פרומים במתכוון. קותימאן חוזר להרהר ולערער את הטריטוריות מהן התחיל את הנסיקה הספירלית והסופר יצירתית שלו. את השיר מלווה קליפ עם רננה רז על הכוריאוגרפיה ועומר בן דוד שביים בכישרון רב כדי לנסות להשיג בוואן שוט את מלא הכוונה שבלב השיר. עכשיו זה ייכנס ללב שלכם. כמה כיף.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *