פינת הקומוניקט

אוג 25

(צילום: יח"צ)

חלום שחלם שלמה מזרחי על אחיו משה שהלך לעולמו לפני שבע עשרה שנה, היה ההשראה לשיר חדש,wisdom of the river

אני שמח בכל פעם ששלמה מזרחי, מגדולי הגיטריסטים של הרוק הישראלי, מוציא שיר חדש. גם כשהנושא עצוב. השיר הוא בלוז-רוק יפה, מלנכולי, עם מילים שנחצבו מהלב וגיטרה, הו הגיטרה, פנדריקה שלו, שפוצעת ומלטפת, מתייפחת ומחייכת. השיר הוא מתוך אלבום, באנגלית, ששלמה עובד עליו, ונקווה שיושלם וייצא במהרה.

שלמה (פנדריקה) מזרחי, מהגיטריסטים המשפיעים ופורצי הדרך בישראל ומי שנחשב לאגדת רוק מקומית, הוא מוזיקאי, יוצר, מלחין, מפיק וזמר, שבכל שיריו הייחודיים יש אמירה, ביקורת, כמיהה, שאיפה ורגשות שמתחברים למקומות הכי עמוקים שלו כאמן ושלנו כמאזינים.

כיוצר שמונע מרגש וכנות, שלמה טוטאלי באמנות שלו וכותב את שיריו בכדי לשנות, לעורר, לרגש ולגעת. שירו החדש Wisdom Of The River הוא אחד העוצמתיים, האישיים והחושפניים ביותר שלו, שכן נכתב על אחיו, משה מזרחי ז"ל, שנפטר בטרם עת לפני 17 שנה.

שלמה סיפר: "הגעגוע לאחי האהוב משה, לא עובר. לאחרונה הוא הופיע לי בחלום ושמעתי אותו אומר שתמיד אהב את המוזיקה שלי. למחרת התעוררתי, נזכרתי בחלום וכעבור שעתיים, המילים והלחן נוצרו מעצמם. במסר שהוא העביר לי, אחי עודד אותי להמשיך ולא להתייאש. זה אמנם מסר שנוגע אליי אישית כמוזיקאי וכאמן, אבל הוא מדבר לכולנו כבני אדם וזה המסר שבחרתי להעביר בשיר שמוקדש לו ולזכרו".

לצלילי הגיטרה המייבבת, מבטא שלמה את געגועיו העזים לאחיו ואת הערכים שקיבל ממנו, וחוזר למחוזות ילדותם הירושלמית ונעוריהם התוססים, לבית שהיה ואיננו ולחלומות שחלקם נגוזו וחלקם הפכו לשגרה. זהו אמנם שיר פרטי שמקדיש שלמה לאחיו אך יש בו גם אנלוגיה לחברה הישראלית, למציאות המהדהדת וסימבוליות למשה השני, מהתנ"ך, שסייע לעם ישראל, קרע את ים סוף, גבר על כל מכשול והוביל את העם לגאולה. זהו שיר תקווה, ערגה, מלנכוליה וסערת רגשות, בלוז מצמרר של אמן נשמה אמיתי.

שלמה, המכונה "ג'ימי הנדריקס הישראלי", הוא אבן דרך בפסקול המקומי, מייסד להקת "הבמה החשמלית" המיתולוגית וחבר להקת "כיף התקווה הטובה"  שניגן והפיק אלבומים רבים, בין השאר לצביקה פיק, לגבי שושן, לפסקול הסרט "קוקו בן 19", "עבודה עברית" וכן יצר והלחין פסקולים לסרטים ולתכניות טלוויזיה בזירה הבינלאומית.

בימים אלה, מלבד עבודה באולפן על חומרים חדשים מאלבום עתידי והפקות מוזיקליות שונות, מופיע שלמה ברחבי הארץ ומתכנן סיבוב הופעות בינלאומי.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *