פינת הקומוניקט: 3 בנובמבר, 1976

יונ 17

מיקי קם בת 65 היום. מזלטוב. מתוכן, כמעט 44 שנה כרעייתו של יהודה עדר, הגיטריסט, המוזיקאי ומייסד (כיום נשיא), בית הספר למוזיקה רימון. הם התחתנו בקיבוץ כפר הנשיא, שם עדר נולד וגדל, בחתונה כפולה: יחד איתם נישאה אחותו של יהודה, שלומית ל"בחור ושמו הארי", כפי שכתב להיטון ולא טרח לציין שם משפחה. ובכן, הארי ליפשיץ, שכבר שנים רבות כותב שירים עם יהודה. לפני כשבועיים יצא סינגל ראשון, "ג'ון בלושי", שכתבו לאלבום חדש של אלון עדר, הבן של מיקי ויהודה.

כמה חודשים לאחר ששיחקה כלה טרייה לצד הבעל הצעיר דורון תבורי, בסרטו של פרדי שטיינהרדט "סרט וארוחת בוקר", מיקי קם, "התגלית המטאורית של עולם הבידור הישראלי", אחרי שנבחרה, אלמונית בת 21 , להנחות את מופע חגיגת הזמר העברי שהחליף באותה שנה את פסטיבל הזמר, כאירוע הבידור המרכזי של יום העצמאות – עמדה מתחת לחופה, הפעם באמת.

מיקי ויהודה, בן ה-25 , הכירו בלהקת הנח"ל. היא שרה והצחיקה, הוא ניגן גיטרה בלהקת הליווי. בהמשך, הצטרף לשלום חנוך ואריאל זילבר בלהקת תמוז (יחד עם הבסיסט איתן גדרון והמתופף מאיר ישראל), ולאחר שהתפרקה הצטרף עם גדרון לסיבוב ההופעות של זילבר, שהגיע לחתונה יחד עם חברי להקתו האחרים, מאיר פניגשטיין יוצא כוורת ונגן כלי ההקשה נועם זייד (אחיה של אסתר עופרים). מצד הכלה הגיעו לקיבוץ המרוחק בצפון גליה ישי, חנה לסלאו ושולי לב, חברותיה של מיקי למופע "עוד לא נגעו בי".

החתן התלבש פשוט אך אלגנטי, חולצה לבנה ומכנסיים שחורים. הכלה השקיעה ב"בגד לבן מקסים משני חלקים" שתפרה במיוחד בשבילה שמרית אור, בדרך כלל פזמונאית אבל גם מעצבת אופנה.

אחרי החופה הכפולה הוזמנו האורחים לחדר האוכל והתכבדו במה שנקרא "מסכת" שכתבו כמה חברי קיבוץ כשרוניים לכבוד האירוע. הקיבוצניקים לא ויתרו כמובן על הופעה של זילבר, יהודה והחברים. בלהיטון נכתב שהזוגות נשארו לנוח במשק ימים אחדים, ירח דבש סמלי, ואז חזרו לעיר הגדולה ולעיסוקיהם: היא למופע שלה והוא לחזרות עם זילבר והלהקה. לפי הקומוניקט שצורף ל"ג'ון בלושי", אפילו לא זה: ירח הדבש היה נסיעה משותפת לראש הנקרה בפולקסווגן מסחרי, ויאללה, בחזרה לתל אביב.

בהמשך, יהודה ומיקי נסעו יחד לארצות הברית. הוא זכה למלגת לימודים בבית הספר למוזיקה ברקלי, בבוסטון. עדר עבד למחייתו בקונסוליה הישראלית ומיקי עבדה כעוזרת לגננת בגן ילדים ישראלי. מדי פעם, הם הופיעו בפני הקהילות היהודיות והשיא שלה היה מופע יום העצמאות בטורונטו, קנדה, עם תזמורת פילהרמונית, מול כ-70 אלף איש. לאחר שחזרו ארצה, הוא הקים את בית הספר למוזיקה רימון, ניגן עם מאיר אריאל והפיק עבורו, עבור שלמה ארצי ועוד. מיקי שיחקה בתיאטרון הבימה ובקאמרי, במופעי בידור, בקולנוע (גבעת חלפון אינה עונה), בטלוויזיה (בנות הזהב), והוציאה אלבום בהפקתו של יהודה. בנם, אלון, עובד כעת על אלבומו העשירי, כאמור עם אבא ועם הדוד הארי, כי הכל נשאר במשפחה.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *