פריצת מסך

ספט 04

התבגרות

התבגרות

 

נחום מוכיח על סרטי הקולנוע החדשים, השבוע.

"התבגרות" (ארה"ב 2014)
סרטו של ריצ'רד לינקלייטר. הסרט צולם במשך 12 שנה (בכל שנה נערכו מספר ימי צילומים), בהן הרכיב הבמאי נראטיב המתאר את תהליך התבגרותו של מייסון (אלאר קולטריין) מגיל 6 ועד 18. את אחותו סמנתה גילמה בת הבמאי, לורליי לינקלייטר, ואת הוריו אית'ן הוק ורוזאנה ארקט, גם הם זכו להיות מצולמים במשך 12 שנה ולהתבגר באופן אמיתי על המסך. חייו של מייסון ההולך ומתבגר די פשוטים, רוטיניים וטריוויאליים, בעוד הוריו הגרושים חווים מערכות יחסים של פרק ב'. כשמייסון וסמנתה מגיעים לגיל ההתבגרות, הם מתחילים לעבור טלטלות רגשיות, שינויים בחיים ומייסון אף חווה מערכת יחסים רומנטית. 166 דקות.

"אדם הגון" (ישראל 2014)
סרטה הדוקומנטרי של ונסה לאפא. אסופת מכתבים, מסמכים ותצלומים ששלח מפקד האס.אס ואדריכל הפיתרון הסופי היינריך הימלר לבני משפחתו ולמאהבת שלו – התגלו ברשותו של צייר בתל-אביב ונרכשו על ידי הבמאית רק לפני כמה שנים. באמצעות מסמכים אלה, עבודת ארכיון מפרכת ואיתור ממקורות רבים ושונים ברחבי העולם קטעים מצולמים המתאימים לתכני המכתבים והמסמכים, וצירוף ווייס –אובר לנפשות הפועלות, הרכיבה הבמאית את פאזל החיים, הציבוריים והאישיים, שניהל הימלר. בין היתר מתאר הסרט כיצד רתם עצמו למכונה הנאצית ותכנן וביצע בקור רוח מקפיא, תוך דיווח אגבי על כך ליקיריו, את תוכנית השמדת היהודים והפיתרון הסופי. 96 דקות.

אדם הגון

אדם הגון

"שני פנים לינואר" (ארה"ב 2014)
סרטו של אמין חוסייני, על פי ספרה של פטרישיה הייסמית'. בני זוג אמריקנים, צ'סטר (ויגו מורטנסן) וקולט (קירסטן דאנסט) מטיילים באתונה בראשי שנות ה-60. לאחר מפגש מקרי עם רידל (כריס אייזק), נוכל קטן המציג עצמו בפניהם כמדריך טיולים, הם ממשיכים לסייר איתו, אבל עד מהרה העניינים מסתבכים. מתברר שצ'סטר הוא ברוקר שהונה לקוחות שאת כספם השקיע בבורסה, ובלש פרטי שנשלח על ידם לאתר אותו – נרצח על ידו. כעת זקוקים צ'סטר וקולט לעזרתו של רידל כדי להימלט מהמשטרה, אבל השאלה היא האם יוכלו לסמוך עליו? 96 דקות.


"יחפה" (ארה"ב 2014)
סרטו של אנדרו פלמינג. ג'יי (סקוט ספידמן), בטלן מהמר שגם מרבה לבלות במועדוני חשפניות באל.איי, מסתבך עם האנשים הלא נכונים כאשר הוא נקלע לחובות. הוא טס לחתונת אחיו ומספר שם להוריו שיש לו חברה איתה בדעתו למסד יחסים, כדי לקבל מהם כסף לכיסוי חובותיו. האב לא מאמין לו ודורש ממנו להביא את החברה לחתונת האח. בבית החולים הפסיכיאטרי בו הוא עובד פוגש כאיש תחזוקה פוגש ג'יי בדייזי (רייצ'ל אוון ווד), בחורה תמימה וטהורה, המסכימה להצטרף אליו, אבל אז הבעיות האמיתיות מתחילות. 92 דקות.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *