צוות מוביל

דצמ 01

(צילום: באדיבות HOT )

(צילום: באדיבות HOT )

הערב תשודר הצוות, סדרת היוקרה האירופית, בכיכובו של לארס מיקלסן, על יחידה עלית של אנשי משטרה מהיבשת, שמנסה לשים יד על מיליארדר מקושר ורב עוצמה העומד בראש ארגון פשע.

לארס ומאס מיקלסן הם קרוב לוודאי השחקנים הדניים המוכרים, הפופולאריים והמצליחים ביותר שיצאו בשנים האחרונות מסקנדינביה. מאס, עד לאחרונה, כיכב בחניבעל, כפסיכיאטר-הקניבל הרצחני. לארס, הצעיר ממנו בשנה וחצי (אגב, האחים מתגוררים בשכנות, בקופנהגן), הופיע בבית הקלפים, כנשיא רוסיה, תואם-פוטין ובשרלוק הבריטית. הוא התפרסם בזכות הסדרות הדניות שהצליחו יפה גם מחוץ למולדתן, בורגן והגשר.
כעת, לארס מיקלסן מופיע בהצוות, סדרה שיזמה ה-EBU , רשות השידור האירופית, והופקה בתקציב של כ-10 מיליון יורו, בשיתוף פעולה של גופי שידור ממלכתיים מרחבי היבשת. הסדרה, שהדמויות בה דוברות שש שפות, בהן אנגלית, דנית וגרמנית, עוסקת בסוכנות משטרה אירופית הפועלת תחת היורופול, השלוחה האירופית של האינטרפול, לפענח פשעים המתרחשים ביבשת. הצוותים כוללים מומחים לזיהוי פלילי, חוק ומערכות מידע, וחוקרים זנות וסחר בבני אדם, הלבנת כספים ועבירות כלכליות וגם פשיעה פלילית חמורה חוצה מדינות.
"זו סדרת פשע מותחת וקצבית, ובכך אין חדש. החידוש הוא בעירוב השפות", אמר מיקלסן. "כמובן שכאשר בלגי מדבר עם גרמני, שניהם יעדיפו אנגלית. כך זה במציאות חיינו, ואין לי בעיה עם זה. להפך, אני רואה את עצמי כאנגלופיל. אחי ואני גדלנו על סדרות בלשיות בריטיות. למדנו לדבר אנגלית מהטלוויזיה, ומתקליטי מונטי פייטון".
הסדרה מתחילה כאשר גופת אישה מתגלה בקופנהגן, ועליה סימני התעללות קשים. מספר שעות לאחר מכן נמצאות באנטוורפן וברלין שתי גוויות נוספות, באותה צורה מחרידה. החשוד העיקרי הוא עיתונאי בלגי, שנפגש עם שלוש הנשים זמן קצר לפני הירצחן. אך כאשר גופת אישה נוספת נמצאת והאיש נחטף, החקירה פונה לכיוון אחר. העקבות מובילים לארגון פשיעה גדול ורצחני, שבראשו עומד מיליארדר ליטאי, לכאורה איש עסקים לגיטימי ונדבן ידוע, שנראה כאילו אין סיכוי לעצור אותו ולהביאו לדין, בגלל קשריו הפוליטיים והכלכליים עם אישים בכירים ביבשת. צוות החוקרים, הרלד ביורקן הדני (מיקלסן), ג'קי מולר הגרמניה (ג'סמין גרט), והבלגית אלישה ורביק (וירל בטנס), חוצה את אירופה לאורכה ולרוחבה, בניסיון לחסל את ארגון הפשע.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *