צילום מאתמול: 20 בדצמבר, 1974

ספט 09

הילד דוד נחיאסי, שהגיע למקום השלישי בפסטיבל שירי הילדים עם "למה הגדולים לא לומדים מהקטנים", הפך להיות הזמר דוד ד'אור. היום, לקראת שני מופעי הסליחות שלו בירושלים, בחודש הבא, הוציא שיר חדש, "ארץ סליחות", בו מתארח מארק אליהו.

ב-1974 פסטיבל שירי הילדים התקיים פעמיים. הראשון, בפסח, במקום הפסטיבל שנועד לחנוכה 1973 ונדחה בגלל מלחמת יום כיפור. השני, בסוף השנה, בחנוכה, כרגיל. בפסטיבלים, כידוע, כל שיר הושמע בשני ביצועים, של זמר בוגר ושל ילד. בפסטיבל שירי ילדים, חנוכה תשל"ה, דודו זכאי הגיע למקום השלישי עם "למה הגדולים לא לומדים מהקטנים", שנכתב בעקבות המלחמה, אבל מי שבאמת גנב את ההצגה עם הביצוע שלו לשיר הזה היה הילד בן העשר, דוד נחיאסי.

כ-45 שנה אחרי אותו פסטיבל, דוד נחיאסי ידוע, כבר שנים רבות ומוצלחות, כדוד ד'אור, זמר ויוצר עם קול ייחודי ומרגש. הוא הוציא אלבום בכורה ב-1992 ומאז ועד השנה יצאו עוד 16 אלבומים.

כבר למעלה מעשור שד'אור מעלה בחודש אלול מופע סליחות, הזוכה להצלחה רבה, בארץ ובעולם, וזכה לביקורת מצוינת ב-BBC שהגדיר אותו כמופע המצליח ביותר בפסטיבל WOMAD למוזיקת עולם. השנה, הכרטיסים למופע הראשון, ב-3 באוקטובר, בבריכת הסולטן בירושלים, נמכרו מראש. מופע שני יתקיים ב-5 באוקטובר ובו יארח ד'אור את עמיר בניון, עידן עמדי, קובי אפללו, אמיר דדון וג'קי לוי. במופע יושמעו פיוטים מסורתיים ושירים מקוריים, אהובים, בעיבודי מוזיקת עולם חדשים.

לקראת המופעים הוציא ד'אור סינגל חדש, "ארץ סליחות", שהלחין למילים של יואב גינאי, ובו מתארח מארק אליהו.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *