צילום מאתמול: 21 ביוני, 1974

יונ 27

בלהיטון לפני 45 שנה, תמונה של נתנאלה, על אזרחי, גוררת קיטבג ליד הש"ג בבקו"ם, בדרך להשתחרר מצה"ל ומצוות בידור חיל האוויר. "נתנאלה יצאה לדרך חדשה, כאזרחית", נכתב בלהיטון, "כשעמה מטען כבד של שני להיטים ('היה לי חבר היה לי אח' שכתבו יורם טהר לב ויאיר רוזנבלום, ו'געגועים הביתה' של דן אלמגור ואילן וירצברג, חברה לצוות בידור חיל האוויר), אשר בוודאי יקלו עליה את ההיקלטות".

עוד נכתב ש"כבר בימים הקרובים היא תתחיל בחזרות עם הרכב קולי וכלי חדש, כולם יוצאי הלהקה הצבאית בה שירתה. החזרות יחלו עם שחרורו של אילן וירצברג, אשר יכתוב את מרבית החומר. טרם נקבע שם הלהקה".

להקה לא הוקמה בסופו של דבר ונתנאלה המשיכה כזמרת סולנית, אזרחית, מצליחה. במוצאי יום העצמאות השתתפה בפסטיבל הזמר והפזמון ושרה את "שיר היונה" של שמרית אור ומתי כספי. בחנוכה תשל"ה השתתפה בפסטיבל שירי ילדים. כאן צריך להבהיר כי ב-1974 התקיימו שני פסטיבלים: בפסח, היה זה למעשה הפסטיבל שנועד להתקיים ב-1973 אבל נדחה בגלל מלחמת יום כיפור, ובו זכתה שלישיית אף אוזן גרון עם "שרה שרה שיר שמח", ובחנוכה, כרגיל. נתנאלה שרה את "בן", שכתב אהוד מנור לבנו התינוק, יהודה (כפי שכתב שירים לגלי וליבי, אחיותיו הגדולות), ומתי כספי הלחין, אולם בפסטיבל זכה ששי קשת עם "שובב עם לב זהב".

אלבום הבכורה שלה, עם "שיר היונה" (מפסטיבל הזמר תשל"ד), "לא דיברנו עוד על אהבה", "ימים לבנים" ועוד, יצא ב-1976 .

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *